Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: okiem czytelników; Mokotów czyta; recenzja. Po lewej okładka książki, na której chłopiec stoi na głowie boga Neptuna. Wokół szaleją fale, w tle wysokie skały w kształcie wieżowców. Z prawej na białym tle tekst: Rick Riordan, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, 1, Złodziej Pioruna.

Jak to jest być herosem Olimpu

Kadr z filmu Rezerwat, na którym blondynka w średnim wieku opiera się o mur patrząc na młodego mężczyznę, który patrząc na nią, opiera się ręką o mur. Do tego na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej oraz na czerwonym tle tekst: Mokotów ogląda, recenzja.

Najczęściej nagradzany polski film 2007 roku

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: okiem czytelników; Mokotów czyta; recenzja. Po lewej okładka książki, na której na białym tle narysowany jest ktoś, kto trzyma dwa sznurki, na końcu których, nad jego głową, narysowane są dwie ryby. Z prawej na białym tle tekst: Zofia Fabjanowska-Micyk, Banzai. Japonia dla dociekliwych.

Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii.

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na niebieskim tle narysowany jest mężczyzna trzymający nad głową burgera w jednej ręce i szczurem w drugim. Patrzy na to przerażona rudowłosa dziewczyna. Z prawej na białym tle tekst: David Walliams, Szczuroburger.

Zoe nie ma łatwego życia

Kot z lewej opiera się o stary aparat fotograficzny i patrzy na prawo, na okładkę książki Sławne koty i ich ludzie.

„Sławne koty i ich ludzie

Czarnobiały kadr z filmu Casablanca, na którym trzech mężczyzn i kobieta rozmawiają ze sobą w pomieszczeniu o łukowym sklepieniu. Do tego na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej oraz na czerwonym tle tekst: Mokotów ogląda, recenzja.

FILM – LEGENDA

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której w niedużym kole widać portret francuskiego marszałka epoki napoleońskiej. Reszta to imitacja skórzanej okładki z białym paskiem, na którego tle autor, tytuł i wydawnictwa. Z prawej na białym tle tekst: Robert Bielecki, Marszałek Ney.

Najdzielniejszy z dzielnych

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której po lewej rycina w wikingskimi motywami. Środkowa i prawa część okładki to na czarnym tle tytuł, cykl, autor i grafika jakiejś wikingskiego motywu w kształcie kotwicy. Z prawej na białym tle tekst: Bernard Cornwell, Ostatnie królestwo.

Dorasta wśród wikingów, żyje zgodnie z ich zasadami...

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na jasnozielonym tle dominuje dwugłowy orzeł carskiej Rosji z berłem i mieczem w szponach. Z prawej na białym tle tekst: Simon Seabag Montefiore, Romanowowie 1613-1918.

Byli najpotężniejszą dynastią czasów nowożytnych...

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na czarnym tle wije się szara mgła, z której wyłąniają się czarne macki i tajemnicze czarne popiersie z medalionem na szyi. Z prawej na białym tle tekst: Liz Braswell, Świat obok świata, mroczna baśń.

Co by było, gdyby…

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać sowieckiego oficera GRU. Dość młody blond mężczyzna w mundurze, a przed nim na stole zasłanym czerwonym suknem leżą jakieś papiery. Za nim okno poklejone jest na krzyż taśmami. Za oknem reflektory wyszukują samolotów na nocnym niebie.Z prawej na białym tle tekst: Adam Przechrzta, Demony Leningradu.

Czy może być coś gorszego od NKWD i Wermachtu?

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki w beżowej tonacji, na której widać narysowany dom ze spadzistym dachem w połowie zrujnowany do parteru. Z prawej na białym tle tekst: Serhij Żadan, Internat.

Powieść drogi z wojną w tle