Kadr z filmu Rezerwat, na którym blondynka w średnim wieku opiera się o mur patrząc na młodego mężczyznę, który patrząc na nią, opiera się ręką o mur. Do tego na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej oraz na czerwonym tle tekst: Mokotów ogląda, recenzja.

Najczęściej nagradzany polski film 2007 roku

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: okiem czytelników; Mokotów czyta; recenzja. Po lewej okładka książki, na której na białym tle narysowany jest ktoś, kto trzyma dwa sznurki, na końcu których, nad jego głową, narysowane są dwie ryby. Z prawej na białym tle tekst: Zofia Fabjanowska-Micyk, Banzai. Japonia dla dociekliwych.

Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii.

Czarnobiały kadr z filmu Casablanca, na którym trzech mężczyzn i kobieta rozmawiają ze sobą w pomieszczeniu o łukowym sklepieniu. Do tego na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej oraz na czerwonym tle tekst: Mokotów ogląda, recenzja.

FILM – LEGENDA

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać sowieckiego oficera GRU. Dość młody blond mężczyzna w mundurze, a przed nim na stole zasłanym czerwonym suknem leżą jakieś papiery. Za nim okno poklejone jest na krzyż taśmami. Za oknem reflektory wyszukują samolotów na nocnym niebie.Z prawej na białym tle tekst: Adam Przechrzta, Demony Leningradu.

Czy może być coś gorszego od NKWD i Wermachtu?

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki w beżowej tonacji, na której widać narysowany dom ze spadzistym dachem w połowie zrujnowany do parteru. Z prawej na białym tle tekst: Serhij Żadan, Internat.

Powieść drogi z wojną w tle

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać podświetlony nocą front Białego Domu. Z prawej na białym tle tekst: Bill Clinton, James Patterson, Gdzie jest prezydent.

Były prezydent USA pisze powieść akcji

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na tle starożytnej ateńskiej świątyni narysowana jest metalowa tarcza, oraz ateński hełm przyozdobiony czerwonym irokezem. Z prawej na białym tle tekst: Karol Bunsch; olimpias.

Spalona świątynia, narodziny Aleksandra, namiętność, żądza władzy...

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której młody mężczyzna ubrany w białą koszulę pod czarną muchą przeczesuje grzywkę z papierosem między palcami. Z prawej na białym tle tekst: Truman Capotek; wysłuchane modlitwy, powieść nieukończona.

Życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, zdjęcie Kolumny Zygmunta oraz budynków za nią z lat siedemdziesiątych. Z prawej na białym tle tekst: Błażej Brzostek; wstecz, historia Warszawy do początku.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2022

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na czarnej tablicy z plamami po wytartej kredzie tytuł, nazwisko autora i rysunek kredą wisielca. Z prawej na białym tle tekst: C. J. Tudor; kredziarz.

Mroczne zakamarki ludzkiego umysłu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na janym tle czerwone mury Kremla oraz portret młodego mężczyzny z niewielką brodą i wąsami. Z prawej na białym tle tekst: Edward Radziński, „Apokalipsa Koby Wspomnienia przyjaciela Stalina”.

Genialny fresk historyczny

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Sam Copeland, Charlie przemienia się w T-Rexa.

Sekretna moc Charliego McGuffina