Czarnobiały kadr z filmu Casablanca, na którym trzech mężczyzn i kobieta rozmawiają ze sobą w pomieszczeniu o łukowym sklepieniu. Do tego na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej oraz na czerwonym tle tekst: Mokotów ogląda, recenzja.

FILM – LEGENDA

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać sowieckiego oficera GRU. Dość młody blond mężczyzna w mundurze, a przed nim na stole zasłanym czerwonym suknem leżą jakieś papiery. Za nim okno poklejone jest na krzyż taśmami. Za oknem reflektory wyszukują samolotów na nocnym niebie.Z prawej na białym tle tekst: Adam Przechrzta, Demony Leningradu.

Czy może być coś gorszego od NKWD i Wermachtu?

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki w beżowej tonacji, na której widać narysowany dom ze spadzistym dachem w połowie zrujnowany do parteru. Z prawej na białym tle tekst: Serhij Żadan, Internat.

Powieść drogi z wojną w tle

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać podświetlony nocą front Białego Domu. Z prawej na białym tle tekst: Bill Clinton, James Patterson, Gdzie jest prezydent.

Były prezydent USA pisze powieść akcji

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na tle starożytnej ateńskiej świątyni narysowana jest metalowa tarcza, oraz ateński hełm przyozdobiony czerwonym irokezem. Z prawej na białym tle tekst: Karol Bunsch; olimpias.

Spalona świątynia, narodziny Aleksandra, namiętność, żądza władzy...

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której młody mężczyzna ubrany w białą koszulę pod czarną muchą przeczesuje grzywkę z papierosem między palcami. Z prawej na białym tle tekst: Truman Capotek; wysłuchane modlitwy, powieść nieukończona.

Życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, zdjęcie Kolumny Zygmunta oraz budynków za nią z lat siedemdziesiątych. Z prawej na białym tle tekst: Błażej Brzostek; wstecz, historia Warszawy do początku.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2022

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na czarnej tablicy z plamami po wytartej kredzie tytuł, nazwisko autora i rysunek kredą wisielca. Z prawej na białym tle tekst: C. J. Tudor; kredziarz.

Mroczne zakamarki ludzkiego umysłu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na janym tle czerwone mury Kremla oraz portret młodego mężczyzny z niewielką brodą i wąsami. Z prawej na białym tle tekst: Edward Radziński, „Apokalipsa Koby Wspomnienia przyjaciela Stalina”.

Genialny fresk historyczny

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Sam Copeland, Charlie przemienia się w T-Rexa.

Sekretna moc Charliego McGuffina

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Eduardo Mendoza, król przyjmuje.

Katalończyk w czasach burzliwych przemian lat 60. i 70.

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, fragment Księżyca wystaje na horyzoncie malowanego morza. Niebo nad horyzontem jest ciemne z gwiazdami. Z prawej na białym tle tekst: Statofci Pajtim, Przejście.

Nastoletni Albańczycy szukają nowego życia we Włoszech

Fragment planszy gry Wsiąść do pociągu. Na krawędzi kilka pół do liczenia punktów. Widać miasta Czerburg i Saint Malo oraz kilka czerwonych i zielonych wagoników na narysowanych torach kolejowych.

Doskonała gra dla początkujących planszówkowiczów

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać bojownika czeczeńskiego w mundurze, obwieszony magazynkami i granatami, na ramieniu trzyma wyrzutnię przeciwpancerną, jedną rękę podnosi do góry z dłonią zawiniętą w pięść. Z prawej na białym tle tekst: Mirosław Kuleba, imperium na kolanach, wojna w Czeczenii 1994-1996.

? Mirosław Kuleba o brutalnej agresji Rosji wobec Czeczenii.

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której rysunek greckiej kolumny, o którą opierają się chłopak i dziewczyna. Poniżej rysunek czarnego szczura. Z prawej na białym tle tekst: Sofia Bizard, mędrcy do dzieci.

Filozoficzna lektura edukacyjna dla dzieci

Fragment planszy gracza do gry Na Skrzydłach. Na planszy leży kilka kart z ptakami i ich opisami, do tego kolorowe jajka i cztery czerwone pomocnicze kostki. Powyżej pojemniki na jajka i żetony gry.

Wysoko oceniana strategiczna gra planszowa

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać grzywkę ala Hitler i poniżej pędzel sugerujący wąsy Hitlera. Z prawej na białym tle tekst: Robert Harris faterland.

Thriller polityczno-historyczny ukazujący alternatywną wizję historii

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać białą różę zwisającą na dół, przypiętą krokodylkiem do sznurka. Z prawej na białym tle tekst: Julian Barnes, jedyna historia.

Powieściowe laboratorium

Na górze po lewej na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej, z prawej tekst: Mokotów czyta, recenzja. Poniżej okładka książki, a na niej słynny stambulski meczet, nad wodą, która odbija jego wizerunek. Do tego tekst" Elif Safak, bękart ze Stambułu.

Rodzinne i międzynarodowe dramaty

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać powiewającą flagę: czerwony krzyż na białym płótnie pełnym plam. Z prawej na białym tle tekst: Zofia Kossak-Szczucka, krzyżowcy.

Recenzja

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać w pełni uzbrojonego starożytnego ateńczyka. W lewej trzyma tarczę, w prawej oszczep. W tle widać innych żołnierzy. Z prawej na białym tle tekst: Conn Iggulden, Bramy Aten, pragniesz wojny - przygotuj się na wojnę.

Starożytna Grecja w okresie wojen z Persami

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać fotografie dwóch mafiosów oraz między nimi czarny zarys postaci w płaszczu. Z prawej na białym tle tekst: Alfonso Sabella, Polowanie na mafię.

Prawdziwa historia poszukiwań czołowych liderów sycylijskiej mafii

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać popiersie Cezara. Z prawej na białym tle tekst: Adrian Goldsworthy, Cezar: życie giganta.

Recenzja biografii

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki w tonacji stalowej z dwoma szmaragdowymi trójkątami pod tytułem. Na dole z prawej na białym tle napisy: Igor Jarek, halny.

Poemat dla dorosłych

Po lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Na prawo na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Na lewo okładka recenzowanej książki: na szarym tle rysunek skulonej postaci kobiecej oraz nazwisko autorki oraz tytuł. Po prawej na białym tle wymieniona autorka: Mira Marcinów, oraz tytuł: Bezmatek.

Dziennik utraty

Mężczyzna z obnażonym, muskularnym torsem. Ma na sobie rękawice bokserskie, którymi zasłania swoją twarz.

Recenzja książki Marty Bogackiej

Na zdjęciu szara tablica z równaniami matematycznymi.

Rachunek uczuć

Dwa stalowe hełmy. Ten z prawej jest mocno podziurawiony. W tle znajduje się drewniana skrzynia oraz dużo metalowych przedmiotów przypominających lufy.

Koniecznie sięgnijcie po tę lekturę!

Jasne budynki pośród wzgórz. Do każdego prowadzi droga. Przed najbliższym widać kilka osób. Na pobliskiej drodze widać konny zaprzęg. W lewym dolnym rogu znajduje się napis Dworzec Kolejowy.

,,Miejsce na ziemi"