Z lewej rysunkowy portret Aleksandra Fredro - mężczyzny koło sześćdziesiątki. Po prawej rysunkowy krokodyl siedzi i czyta książkę.

Smutek komediopisarza

kilka osób siedzi patrząc na scenę, na której przemawia kobieta w średnim wieku. Dwie inne kobiety siedzą, patrząc na nią. Na ekranie za nimi wyświetlany jest logotyp festiwalu mam to.

Uroczystość wręczenia nagród

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: okiem czytelników; Mokotów czyta; recenzja. Po lewej okładka książki, na której na białym tle narysowany jest ktoś, kto trzyma dwa sznurki, na końcu których, nad jego głową, narysowane są dwie ryby. Z prawej na białym tle tekst: Zofia Fabjanowska-Micyk, Banzai. Japonia dla dociekliwych.

Ta książka to prawdziwa podróż po Japonii.

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na niebieskim tle narysowany jest mężczyzna trzymający nad głową burgera w jednej ręce i szczurem w drugim. Patrzy na to przerażona rudowłosa dziewczyna. Z prawej na białym tle tekst: David Walliams, Szczuroburger.

Zoe nie ma łatwego życia

Kot z lewej opiera się o stary aparat fotograficzny i patrzy na prawo, na okładkę książki Sławne koty i ich ludzie.

„Sławne koty i ich ludzie

Fragment frontu nowej biblioteki. Szklane drzwi z drewnianym ożebrowaniem pionowym, a na nim czerwony logotyp biblioteki i przezroczysta tabliczka informacyjna. Żelazny słupek oddziela drzwi od szyby po lewej. Przez szkło widać białe regały z książkami.

ul. Pułku Baszta 5, środa od 1100

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której w niedużym kole widać portret francuskiego marszałka epoki napoleońskiej. Reszta to imitacja skórzanej okładki z białym paskiem, na którego tle autor, tytuł i wydawnictwa. Z prawej na białym tle tekst: Robert Bielecki, Marszałek Ney.

Najdzielniejszy z dzielnych

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której po lewej rycina w wikingskimi motywami. Środkowa i prawa część okładki to na czarnym tle tytuł, cykl, autor i grafika jakiejś wikingskiego motywu w kształcie kotwicy. Z prawej na białym tle tekst: Bernard Cornwell, Ostatnie królestwo.

Dorasta wśród wikingów, żyje zgodnie z ich zasadami...