Na chodniku rozłożone są stanowiska promocyjne różnych instytucji, w tym biblioteki mokotowskiej. Koło stanowisk kręcą się całe rodziny. Na pierwszym planie starszy mężczyzna i kobieta obserwują ruch wokół stanowisk.

 Nasza Biblioteka też tam była

Na stole leży książka. Szara okładka z namalowanym czerwonym sercem, gdzie napisano: Tiramisu z truskawkami; Joanna Jagiełło. Na lewo od serca czarny zarys szczupłego mężczyzny i kobiety obejmujących się i całujących.

Od historii pisanych w dzieciństwie do tworzonych dla swoich dzieci

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać podświetlony nocą front Białego Domu. Z prawej na białym tle tekst: Bill Clinton, James Patterson, Gdzie jest prezydent.

Były prezydent USA pisze powieść akcji

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której na tle starożytnej ateńskiej świątyni narysowana jest metalowa tarcza, oraz ateński hełm przyozdobiony czerwonym irokezem. Z prawej na białym tle tekst: Karol Bunsch; olimpias.

Spalona świątynia, narodziny Aleksandra, namiętność, żądza władzy...

Ściana budynku wyłożona poziomymi pasami potłuczonych naczyń. W lewym górny rogu tablica informacyjna: ulica Belgijska 9; Stary Mokotów.

...czyli ujawniamy tajemnice ulicy Belgijskiej

Z lewej czerwony grzbiet książki Cyrkówka Marianna. Z prawej okładka książki z tajemniczą twarzą zasłoniętą napisami: Anna Fryczkowska; książka nominowana do nagrody Gryfia.

Od kryminałów po romanse

Rozłożyste drzewo zasłania częściowo pięciopiętrową kamienicę przedwojenną. Z lewej część kamienicy trzypiętrowej. Na niebie latają ptaki.

Wspomnienia z okazji stulecia

Zdjęcie przedstawia fragment wnętrza wypożyczalni mokotowskiej sprzed około 70 lat. Ściana z kilkoma pólkami i wnęką pełną książek w kilku rzędach. Na lewo niemal pod sufitem dwa portrety. Z prawej na ścianie dwa nieduże obrazki i duży model chrząszcza. Na lewo od wnęki do ściany przyklejony jest duży model świerszcza. Dwóch czytelników w płaszczach i jedna czytelniczka w płaszczu w kratę stoją przed ladą, za którą siedzi starszy bibliotekarz w garniturze.

Wspomnienia z okazji stulecia 💯

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na której młody mężczyzna ubrany w białą koszulę pod czarną muchą przeczesuje grzywkę z papierosem między palcami. Z prawej na białym tle tekst: Truman Capotek; wysłuchane modlitwy, powieść nieukończona.

Życie nowojorskiej śmietanki towarzyskiej

Grupa osób stoi tyłem, słuchając przewodnika, patrzy na historyczną budowlę. Jest to niewielki pałacyk dwupoziomowy. Wejście frontowe jest stylizowane na gotyk - wąskie strzeliste okna oraz wejście, wyglądają jak wejście do kościoła. Boki i dach to już raczej architektura klasycystyczna. Przed budynkiem dużo zieleni.

...czyli jak zmieniał się Mokotów

Widać cztery leżące książki. Na górze Letnia akademia uczuć z jasnoniebieskim grzbietem. Poniżej dwa egzemplarze Tego lata, w Zawrociu, jedna z białym grzbietem, druga z zielonym. Na dole fragment książki z niewidocznym tytułem..

Poetka, prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych.

Grupa ludzi zgromadzona przed oryginalną fasadą historycznego budynku na Narbutta.

Pierwszy spacer z serii za nami

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, zdjęcie Kolumny Zygmunta oraz budynków za nią z lat siedemdziesiątych. Z prawej na białym tle tekst: Błażej Brzostek; wstecz, historia Warszawy do początku.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2022

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na czarnej tablicy z plamami po wytartej kredzie tytuł, nazwisko autora i rysunek kredą wisielca. Z prawej na białym tle tekst: C. J. Tudor; kredziarz.

Mroczne zakamarki ludzkiego umysłu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na janym tle czerwone mury Kremla oraz portret młodego mężczyzny z niewielką brodą i wąsami. Z prawej na białym tle tekst: Edward Radziński, „Apokalipsa Koby Wspomnienia przyjaciela Stalina”.

Genialny fresk historyczny

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Sam Copeland, Charlie przemienia się w T-Rexa.

Sekretna moc Charliego McGuffina

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Eduardo Mendoza, król przyjmuje.

Katalończyk w czasach burzliwych przemian lat 60. i 70.

Czarno-biała ilustracja z 1860 roku przedstawiająca krużganek Biblioteki Jagiellońskiej. Na dole widać podwórko ze studnią. Budynek na dole ma arkady. Na piętrze taras z kamiennymi balustradami. Kilka okien na pierwszym i drugim piętrze. Dach spadzisty wystający.

Wspomnień czar

 

Z obu stron ciągną się długie półki z książkami. W środku emerytowany dyrektor biblioteki na bukietowej w garniturze i okularach sięga po książkę.

Z mikrofonem między półkami

Na czarnym tle tekst udekorowany różnokolorowymi kulami. Biblioteka, świat w jednym miejscu, 8 - 15 maja. Dziewiętnasty ogólnopolski tydzień bibliotek.

Zapraszamy na wyjątkowy tydzień w naszych bibliotekach

Zielono niebieskie tło z kropkowanymi  liniami zawijającymi się po całym obrazku. Narysowane dwa ekrany tabletów, na których kobieta na jednym ekranie rozmawia z mężczyzną na drugim ekranie.

Wygodnie z domu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, fragment Księżyca wystaje na horyzoncie malowanego morza. Niebo nad horyzontem jest ciemne z gwiazdami. Z prawej na białym tle tekst: Statofci Pajtim, Przejście.

Nastoletni Albańczycy szukają nowego życia we Włoszech

Fragment planszy gry Wsiąść do pociągu. Na krawędzi kilka pół do liczenia punktów. Widać miasta Czerburg i Saint Malo oraz kilka czerwonych i zielonych wagoników na narysowanych torach kolejowych.

Doskonała gra dla początkujących planszówkowiczów

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać bojownika czeczeńskiego w mundurze, obwieszony magazynkami i granatami, na ramieniu trzyma wyrzutnię przeciwpancerną, jedną rękę podnosi do góry z dłonią zawiniętą w pięść. Z prawej na białym tle tekst: Mirosław Kuleba, imperium na kolanach, wojna w Czeczenii 1994-1996.

? Mirosław Kuleba o brutalnej agresji Rosji wobec Czeczenii.

Ktoś w niebieskiej koszuli siedzi przed komputerem. Na monitorze widać kilka przyrządów naukowych. Na krawędzi monitora napis: akademika.

Do przejrzenia na Wiktorskiej 10

Na parkingu kobieta zamyka bagażnik zapchany po dach różnymi darami dla uchodźców.

Wywiad

Grafika książki obejmowanej przez dużą i małą dłoń. Do tego tekst: 2022, mała książka wielki człowiek.

Akcja wciąż trwa

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której rysunek greckiej kolumny, o którą opierają się chłopak i dziewczyna. Poniżej rysunek czarnego szczura. Z prawej na białym tle tekst: Sofia Bizard, mędrcy do dzieci.

Filozoficzna lektura edukacyjna dla dzieci

Fragment planszy gracza do gry Na Skrzydłach. Na planszy leży kilka kart z ptakami i ich opisami, do tego kolorowe jajka i cztery czerwone pomocnicze kostki. Powyżej pojemniki na jajka i żetony gry.

Wysoko oceniana strategiczna gra planszowa

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać grzywkę ala Hitler i poniżej pędzel sugerujący wąsy Hitlera. Z prawej na białym tle tekst: Robert Harris faterland.

Thriller polityczno-historyczny ukazujący alternatywną wizję historii

Na drewnianym stole leży książka kształtem przypominająca liczbę siedem. Na niej tekst: ten jest siódmy.

Poezja we krwi

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać białą różę zwisającą na dół, przypiętą krokodylkiem do sznurka. Z prawej na białym tle tekst: Julian Barnes, jedyna historia.

Powieściowe laboratorium

Kobiece ręce trzymają tablet z białymi ramkami. Na ekranie na górze napis: e prasa. Poniżej niewyraźny obrazek i linie imitujące treść gazety lub czasopisma.

Gazety i czasopisma na ekranie

Na stole leży pilot do telewizora. Na górze z lewej logotyp bibliotek warszawskich, a poniżej tekst: filmy, seriale.ok miska z popkornem. Napisy:

Tysiące filmów czekają na obejrzenie