23 marca ⋰ godz. 11:00 ⋰ Tyniecka 40a
Zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki na spotkanie i warsztaty z Marią Strzelecką wokół serii książek „Beskid bez kitu”. Autorka zabierze nas na Łemkowszczyznę, opowie o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie, oraz o tym jak powstawały jej książki. Porozmawiamy o przyrodzie Beskidu Niskiego, co będzie zachętą dla uczestników do stworzenia własnych ilustracji np. portretów leśnych zwierząt.
– dzieci w wieku 6-10 lat
– sobota, 23 marca
– godz. 11:00
– Multimedialna Biblioteka nr XXXI, ul. Tyniecka 40a
Rejestracja na stronie biblioteki: kalendarz wydarzeń (klik tutaj) – zapis dotyczy dzieci, opiekunowie nie zapisują się, są obecni na sali podczas spotkania.
O książce „Beskid bez kitu”: Przepiękna literacko-plastyczna opowieść dla dzieci (i ich rodziców) o Łemkowszczyźnie obecnej i tej sprzed pół wieku, o jej tajemnicach, kulturze, magii i przyrodzie. O tym, że życie ludzkie może być piękne i zgodne z naturą, wystarczy tylko chcieć się w nią wsłuchać.
Do 2024 r. ukazały się:
– „Beskid bez kitu”, książka, która zdobyła nagrodę graficzną Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY,
– „Beskid bez kitu. Zima”, książka, która zdobyła wspólną nagrodę literacko-graficzną w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji IBBY,
– „Hajda. Beskid bez kitu”, zdobywczyni nagrody literackiej i wyróżnienia graficznego za książkę autorską w konkursie Książka Roku 2023 Polskiej Sekcji IBBY.
O autorce: Maria Strzelecka – Doktor sztuk plastycznych. Malarka, ilustratorka, projektantka odzieży i plakatów, autorka filmów animowanych, gitarzystka basowa i wokalistka zespołów punkowych, aktorka, absolwentka ASP. Mama dwójki dzieci i opiekunka psa malamuta. Od ćwierć wieku ma swój kawałek ziemi w Beskidzie Niskim, który zależnie od potrzeb, jest jej samotnią lub miejscem spotkań z przyjaciółmi. Odbyła samotną podróż rowerową po północnej Norwegii, wędrowała pieszo po Islandii. Przez cztery sezony stanowiła połowę dwuosobowej załogi jachtu wożącego naukowców lub turystów w trudno dostępne rejony Spitsbergenu.