Na fragmencie planszy leży kilka pionków oraz kostka sześciościenna z piątką na górze, czwórką i jedynką na bokach. Do tego tekst: no to gramy; sobota z planszówkami; fila nr 20.

20 kwietnia godz. 11:00 ul. Żuławskiego 4/6

W kółku rysunek portretowy Juliusza Słowackiego. Jeszcze młody mężczyzna z delikatnym wąsem patrzy uważnie gdzieś na prawo. Do tego tekst: perypetie miłosne Juliusza Słowackiego; zaprasza Piotr Łopuszański; filia nr 4.

25 kwietnia godz. 18:00 Wiktorska 10

W kółku zdjęcie, na którym wśród wzgórz, po asfaltowej drodze idą łosie.

22 kwietnia  godz. 17:30 Mozarta 1

Okładka książki z misiem, ptaszkiem i lasem, której towarzyszą rysunki dinozaura, królika, myszki i małej dziewczynki z małym lisem.

22 kwietnia – 6 maja  Mozarta 1, V piętro

Na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Do tego tekst: dołącz do naszego zespołu.

Termin składania dokumentów: 14 kwietnia 2024 r.

Na białym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Do tego tekst: dołącz do naszego zespołu.

Termin składania dokumentów: 14 kwietnia 2024 r.

Narysowany glob ziemski został podzielony na jednej trzeciej wysokości. Górnej części nie widać, a z dolnej wyrastają cztery drzewa liściaste. Do tego tekst: dzień Ziemi; zajęcia edukacyjno-plastyczne dla osób w wieku 5 plus; filia nr 54.

19 kwietnia godz. 17:00 Ludowa 4

Okładka książki, na której narysowane są wiatraki, gdzie w miejsce budowli są ludzkie ciała, a pióra wiatrakowe wyrastają z nosów. Przed jednym z wiatraków jest rycerz na koniu z długą kopią i giermkiem u boku.

20 kwietnia  godz. 11:00 Ludowa 4

Narysowany ekran smartfona, a na jego ekranie portretowy rysunek Janusza Korczaka trzymającego książkę w ręku. Wokół smartfona krążą inne aparaty fotograficzne. Do tego tekst: z książką Korczaka jest mi do twarzy.

Czekamy do 20 maja 2024 r.

W jednym kółku narysowany niebieski ptak siedzi na gałęzi z liśćmi i kwiatami. W drugim kółku narysowany słoń z uniesioną trąbą wydmuchuje krople wody. Do tego tekst: plastyczna przygoda; warsztaty artystyczne dla osób w wieku 7+; ptaki, słoń.

16 kwietnia godz. 17:00 Ludowa 4