Zespół, czwórka młodych ludzi, trzy kobiety i jeden mężczyzna, wszyscy trzymają instrumenty muzyczne.

Zapraszamy dzieci do wspólnej podróży po lesie, który okaże się wiernym słuchaczem naszego bohatera, Jantoszka.

 

Tak, słuchaczem, gdyż Jantoszek lubił grywać w lesie i dla lasu, a pewnego dnia las postanowił mu się odwdzięczyć i oddźwięczyć... Jak ta przyjaźń się rozwinęła? I jak to się stało, że Jantoszek opuścił las z instrumentami tak licznymi, że mógł założyć kapelę?
Zapraszamy do wspólnego zanurzenia się w muzykę tradycyjną, która będzie prowadzić nas leśnymi, zielonymi ścieżkami.

 

Celem spektaklu jest między innymi zapoznanie dzieci z muzyką tradycyjną, jej brzmieniem i charakterem, a tradycje lubimy przekazywać z werwą, pasją i błyskiem w oku. Dlatego też do tej realizacji zaprosiliśmy kapelę Przodki, która od lat porywa do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tym razem porwie nie tylko do tańca - przede wszystkim do opowieści.

 

Spektakl współtworzy kapela Przodki w składzie:
Dominika Oczepa - skrzypce, opowieść
Joanna Szaflik - basy, śpiew, opowieść
Karolina Ociepka - baraban, śpiew, opowieść

 

Spektakl odbędzie się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI (ul. Tyniecka 40a), 13 czerwca, o godz. 11.00. Skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi. Program zakłada wiele elementów interakcji oraz jest wieńczony rodzinną potańcówką.

 

Autorką scenografii jest Anna Kaźmierak.
Czas trwania: 50 minut (spektakl + rodzinna potańcówka)
Spektakl realizowany będzie w plenerze, na dziedzińcu biblioteki. Wstęp wolny. Zapisy na stronie biblioteki: www.mbddim.pl

 

Wydarzenie finansowane jest ze środków pochodzących z Budżetu Obywatelskiego 2021 w ramach projektu „Biblioteka z ogrodem zamiast betonu, otwarta w weekendy, rozkWita na Tynieckiej - bezpłatne koncerty, filmy, nowości wydawnicze, warsztaty, kawa, hamaki i źródełko wśród kwiatów”.