Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

im. Zygmunta Łazarskiego
w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawybook
bookbook

Dwie wieże

Tytuł oryginału: : "Two towers, ".

Autor: Tolkien, J. R. R.

   Notka biograficzna  Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez "Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opowieści jest czymś niezwykle ważnym".

Równie istotna jest przyjemność, jaką czytelnik czerpie z odkrywania złożonego, ale logicznie skonstruowanego uniwersum tej opowieści. Umożliwiają to dołączone do książki mapy oraz obszerne dodatki. "Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania "Władcy Pierścieni" miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:J. R. R. Tolkien ; przełożyła Maria Skibniewska ; wiersze w przekładach Autorki tłumaczenia, Włodzimierza Lewika, Andrzeja Nowickiego i Tadeusza A. Olszańskiego.
Seria:Władca Pierścieni / J. R. R. Tolkien : 2
Hasła:Hobbici
Czarodzieje
Elfy
Krasnoludy
Walko dobra ze złem
Śródziemie (kraina fikcyjna)
Powieść
Fantasy
Literatura angielska
Adres wydawniczy:Warszawa : Muza, © 2023.
Opis fizyczny:366, [2] strony : ilustracje ; 20 cm.
Uwagi:Tytuł oryginału: The Two towers. Tytuł oryginalny cyklu: The Lord of the Rings. Stanowi t. 2 cyklu, t. 1 pt.: Drużyna Pierścienia, t. 3 pt.: Powrót króla.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:1954 r.
Twórcy:Lewik, Włodzimierz . (1905-1962). Tłumacz

Nowicki, Andrzej . (1909-1986). Tłumacz

Olszański, Tadeusz Andrzej . (1950- ). Tłumacz

Skibniewska, Maria . (1904-1984). Tłumacz

Powiązane zestawienia:Fantasy
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. Nr 8
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 848 95 87

Sygnatura: Fantastyka: 821-3 Lit. angiels
Numer inw.: 93080
Pozycja wypożyczona

Przetrzymana przez: 006849
termin minął: 2023-12-27
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNotka biograficzna:

book

Tolkien, J. R. R

ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein w Oranii, zm. 2 września 1973 w Bournemouth – brytyjski pisarz oraz profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na University of Oxford. Jako autor powieści Władca Pierścieni, której akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia, spopularyzował literaturę fantasy.

Źródło: wikipedia.org
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu Fantastyka:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.