Na grantowym tle z lewej na górze Księżyc w kształcie rogala i kilka gwiazd. Duży budynek symbolicznie przypominające muzeum.

Instytut POLONIKA gości na Tynieckiej podczas Nocy Muzeów!

Rysunkowy bocian w locie mruga jednym okiem.

Spektakl teatralny dla najmłodszych

Z okazji 89. rocznicy urodzin Janusza Stannego

Gdzie i co pożyczymy w językach obcych:

1 lipca 2019 r. na blisko dwie godziny zawitał do Biblioteki niecodzienny gość – Jej Cesarska Wysokość, księżna Kiko Akishino, żona cesarskiego brata, następcy tronu.

Ta książka jest już legendą. Po raz pierwszy ukazała się w 1949 roku i od razu stała się bestsellerem.

Na obrazie potyczka żuawów śmierci w czasie powstania styczniowego, Zdomeny publicznej

Żuawi – nazywani także Żuawami Śmierci - to oddział powstańczy sformowany w lutym 1863 roku przez Franciszka Rochebrune'a

Zimowe niebo skrywa wiele niezwykłych skarbów. Jasne gwiazdy skrzą się na nim niczym kryształki lodu. Jakie widoki czekają nas w ciągu najbliższych tygodni? O zimowych konstelacjach i obiektach głębokiego nieba opowie popularyzator i pasjonat astronomii Karol Wójcicki.

Jeden z najznakomitszych polskich twórców ilustracji książkowej i prasowej, grafik, plakacista, rysownik, profesor kilkudziesięciu roczników studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Na zdjęciu znajdują się trzy pluszowe zabawki przedstawiające kolejno: Tytusa, Profesora T’Alenta i A’Tomka. Tytus ubrany jest w czerwoną koszulkę z białą literą T. Profesor T’Alent ma na sobie okulary oraz biały kitel naukowca. Włosy profesora są zielone i mocno zmierzwione. Widoczny jest też jego szeroki uśmiech. A’Tomek ubrany jest w zieloną koszulkę z białą literą A. Na nosie ma okulary. Również szeroko się uśmiecha. Wszystkie pluszanki trzymają się za ręce. W tle znajduje się kolekcja najróżniejszych książek.

Komiksy o Tytusie, Romku i A’Tomku poznałam w podstawówce...