Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: Mokotów czyta; Recenzja. Po lewej okładka książki, na czarnej tablicy z plamami po wytartej kredzie tytuł, nazwisko autora i rysunek kredą wisielca. Z prawej na białym tle tekst: C. J. Tudor; kredziarz.

Mroczne zakamarki ludzkiego umysłu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na janym tle czerwone mury Kremla oraz portret młodego mężczyzny z niewielką brodą i wąsami. Z prawej na białym tle tekst: Edward Radziński, „Apokalipsa Koby Wspomnienia przyjaciela Stalina”.

Genialny fresk historyczny

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Sam Copeland, Charlie przemienia się w T-Rexa.

Sekretna moc Charliego McGuffina

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, symboliczny portret króla, szara twarz, niewielka bródka i wąs, na głowie korona w kształcie zamku o ażurowej, strzelistej sylwetce. Z prawej na białym tle tekst: Eduardo Mendoza, król przyjmuje.

Katalończyk w czasach burzliwych przemian lat 60. i 70.

Czarno-biała ilustracja z 1860 roku przedstawiająca krużganek Biblioteki Jagiellońskiej. Na dole widać podwórko ze studnią. Budynek na dole ma arkady. Na piętrze taras z kamiennymi balustradami. Kilka okien na pierwszym i drugim piętrze. Dach spadzisty wystający.

Wspomnień czar

 

Z obu stron ciągną się długie półki z książkami. W środku emerytowany dyrektor biblioteki na bukietowej w garniturze i okularach sięga po książkę.

Z mikrofonem między półkami

Na czarnym tle tekst udekorowany różnokolorowymi kulami. Biblioteka, świat w jednym miejscu, 8 - 15 maja. Dziewiętnasty ogólnopolski tydzień bibliotek.

Zapraszamy na wyjątkowy tydzień w naszych bibliotekach

Zielono niebieskie tło z kropkowanymi  liniami zawijającymi się po całym obrazku. Narysowane dwa ekrany tabletów, na których kobieta na jednym ekranie rozmawia z mężczyzną na drugim ekranie.

Wygodnie z domu

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, fragment Księżyca wystaje na horyzoncie malowanego morza. Niebo nad horyzontem jest ciemne z gwiazdami. Z prawej na białym tle tekst: Statofci Pajtim, Przejście.

Nastoletni Albańczycy szukają nowego życia we Włoszech

Fragment planszy gry Wsiąść do pociągu. Na krawędzi kilka pół do liczenia punktów. Widać miasta Czerburg i Saint Malo oraz kilka czerwonych i zielonych wagoników na narysowanych torach kolejowych.

Doskonała gra dla początkujących planszówkowiczów

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać bojownika czeczeńskiego w mundurze, obwieszony magazynkami i granatami, na ramieniu trzyma wyrzutnię przeciwpancerną, jedną rękę podnosi do góry z dłonią zawiniętą w pięść. Z prawej na białym tle tekst: Mirosław Kuleba, imperium na kolanach, wojna w Czeczenii 1994-1996.

🖋 Mirosław Kuleba o brutalnej agresji Rosji wobec Czeczenii.

Ktoś w niebieskiej koszuli siedzi przed komputerem. Na monitorze widać kilka przyrządów naukowych. Na krawędzi monitora napis: akademika.

Do przejrzenia na Wiktorskiej 10

Na parkingu kobieta zamyka bagażnik zapchany po dach różnymi darami dla uchodźców.

Wywiad

Grafika książki obejmowanej przez dużą i małą dłoń. Do tego tekst: 2022, mała książka wielki człowiek.

Akcja wciąż trwa

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której rysunek greckiej kolumny, o którą opierają się chłopak i dziewczyna. Poniżej rysunek czarnego szczura. Z prawej na białym tle tekst: Sofia Bizard, mędrcy do dzieci.

Filozoficzna lektura edukacyjna dla dzieci

Fragment planszy gracza do gry Na Skrzydłach. Na planszy leży kilka kart z ptakami i ich opisami, do tego kolorowe jajka i cztery czerwone pomocnicze kostki. Powyżej pojemniki na jajka i żetony gry.

Wysoko oceniana strategiczna gra planszowa

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać grzywkę ala Hitler i poniżej pędzel sugerujący wąsy Hitlera. Z prawej na białym tle tekst: Robert Harris faterland.

Thriller polityczno-historyczny ukazujący alternatywną wizję historii

Na drewnianym stole leży książka kształtem przypominająca liczbę siedem. Na niej tekst: ten jest siódmy.

Poezja we krwi

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać białą różę zwisającą na dół, przypiętą krokodylkiem do sznurka. Z prawej na białym tle tekst: Julian Barnes, jedyna historia.

Powieściowe laboratorium

Kobiece ręce trzymają tablet z białymi ramkami. Na ekranie na górze napis: e prasa. Poniżej niewyraźny obrazek i linie imitujące treść gazety lub czasopisma.

Gazety i czasopisma na ekranie

Na stole leży pilot do telewizora. Na górze z lewej logotyp bibliotek warszawskich, a poniżej tekst: filmy, seriale.ok miska z popkornem. Napisy:

Tysiące filmów czekają na obejrzenie

Na tle Anny Bańkowskie, kobity w starszym wieku, półprzezroczysta kartka z książki, a na niej teksty: Lucy Maud Montgomery, Anne z Zielonych Szczytów, przełożyła Anna Bańkowska.

Koniecznie obejrzyjcie!

Na górze po lewej na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej, z prawej tekst: Mokotów czyta, recenzja. Poniżej okładka książki, a na niej słynny stambulski meczet, nad wodą, która odbija jego wizerunek. Do tego tekst" Elif Safak, bękart ze Stambułu.

Rodzinne i międzynarodowe dramaty

Półka z encyklopediami Britanika.

Nowy film z serii!

Fragment planszy gry Talisman Magia I Miecz. Obok leżą odkryte karty przygód, kostki, żetony mocy, siły, witalności i złota.

Wypożycz w bibliotece!

Po środku rysunek głowy tygrysa. Z boku rysunki pąków kwiatów.

Rok Tygrysa

Czarno biały szkic przedstawia portret mężczyzny w sile wieku z siwym wąsem i gęstą siwą brodą. Na głowie ma turban. okrycie też wygląda na arabskie.

Wielki podróżnik i pisarz

Wycinek półki z kilkoma książkami Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Nieoczekiwany zwrot w twórczości

Z lewej na górze na czerwonym tle logotyp biblioteki mokotowskiej. Po prawej na górze na czerwonym tle napisy: mokotów czyta, recenzja. Po lewej okładka książki, na której widać w pełni uzbrojonego starożytnego ateńczyka. W lewej trzyma tarczę, w prawej oszczep. W tle widać innych żołnierzy. Z prawej na białym tle tekst: Conn Iggulden, Bramy Aten, pragniesz wojny - przygotuj się na wojnę.

Starożytna Grecja w okresie wojen z Persami

Marcin Blicharski uśmiecha się. Z lewej na górze logotyp bibliotek warszawskich.

Czujemy satysfakcję!

Półka z książkami w języku angielskim.

Nowy film z serii!

Gałąź oszroniona, na której siedzi kos.

Wiersz z tomu „Pieśń nigdy nie brzmi tak samo”

Intensywnie zielone liście, a na nich krople deszczu.

Wiersz z tomu „Szczęście”