Spotkanie Autorskie Z Wojciechem Mikołuszką

mbddim_nocmikoluszko
Kategoria
Inne
Termin
2020-10-10 17:00 - 18:00

Pewien bocian z podlaskiej wsi, zwany Wojtkiem, szykuje się do odlotu do ciepłych krajów. W tym samym czasie w pobliskim domu dzieje się coś dziwnego. Tata mieszkającego tu siedmioletniego Jacka nagle wyjeżdża. Z rozmów rodziców chłopiec wnioskuje, że wróci wiosną, razem z bocianem. Tymczasem bocian ma w podróży do Afryki i z powrotem liczne i niebezpieczne przygody. Jacek pod jego nieobecność pilnuje gniazda. Bo przecież bez gniazda nie będzie ani bociana, ani taty.

"Wojtek" to urzekająca historia, która jednocześnie opowiada o wytrwałości w dążeniu do celu i akceptacji ludzkich słabości. To również malownicza, a zarazem bardzo ważna lekcja przyrody przedstawiona oczami bociana podczas jego lotu do ciepłych krajów.

10 października, o godz. 17.00 razem z pisarzem Wojciechem Mikołuszką, porozmawiamy o historii powstania książki „Wojtek”, zastanowimy się dlaczego bociany są tak ważne w naszej kulturze i tradycji. Wspólnie z przyrodnikiem poznamy zachowania i przyzwyczajenia ptaków, zastanowimy się dlaczego zawsze witamy je z radością i ze smutkiem obserwujemy ich przygotowania do odlotu.

WOJCIECH MIKOŁUSZKO – urodzony w Bielsku Podlaskim przyrodnik, dziennikarz naukowy, autor książek dla dzieci. Najczęściej pisze o przyrodzie, w tym o ewolucji, paleontologii i ekologii. Jego artykuły ukazują się w wielu ogólnopolskich gazetach i magazynach. Opublikował siedem książek w tym serii „Tato, a dlaczego?”, a także „Wielkie pytania małych ludzi” i „Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”. Prowadzi też zajęcia popularnonaukowe dla dzieci.

Spotkanie odbędzie się w bibliotece, będzie również transmitowane na kanale Facebook.

Liczba uczestników spotkania w bibliotece jest ograniczona, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, zapisy na stronie www.mbddim.pl

Wiek 6+

 
 

Terminy

  • 2020-10-10 17:00 - 18:00