Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy

#




- Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Zdrajca / Geraint Jones ; przełożył Mirosław P. Jabłoński.
Okładka pozycji Zdrajca

Zdrajca

Tytuł oryginału : "Traitor, ".

Autor: Jones, Rees

Notka biograficzna



Zdrajca - opis wydawcy. Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając

dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu. Nie ma jednak ucieczki ani przed Rzymem, ani przed jego zemstą. Corvus pragnął prostego życia, ale kiedy dochodzi do kolejnej tragedii, zostaje ponownie wciągnięty w okrutną wojnę. I tym razem nie będzie walczył po stronie Rzymu. Kontynuacja losów Corvusa opisanych w Legionie. Kolejna fascynująca żołnierska opowieść Gerainta Jonesa, idealna dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a, Conna Igguldena i Anthony’ego Richesa, realistyczna historia o filmowym tempie akcji.

Zobacz pełny opis
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:Geraint Jones ; przełożył Mirosław P. Jabłoński.
Seria:Feliks Corvus / Geraint Jones : 3
Hasła:Feliks Corvus (postać fikcyjna)
Dezercja
Powroty
Wojna
Zdrada
Zemsta
Żołnierze
Panonia (kraina historyczna)
Starożytny Rzym
Powieść historyczna
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2022.
Wydanie:Wydanie I.
Opis fizyczny:397, [2] strony ; 21 cm.
Uwagi:Jones, Rees to pseudonim Gerainta Jonesa. Na okładce: Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone`a.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2021 r.
Twórcy:Jabłoński, Mirosław Piotr. (1955- ). Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:Powieść historyczna (miejsce akcji: starożytny Rzym)
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii




Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 1
ul. Puławska 43
tel. 22 849 25 28

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 63712
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie

Wyp. Nr 8
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 848 95 87

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 91831
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie

Wyp. Nr 35
ul. Narbutta 47
tel. 22 849 63 56

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 64395
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek0

Wyp. Nr 39
ul. Górska 7
tel. 22 841 26 95

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 47416
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie

Wyp. Nr 63
ul. Pułku Baszta 5
tel. 22 844 86 81

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 74933
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie

Wyp nr 108
ul. Puławska 119
tel. 22 843 16 85

Sygnatura: 821-3 Lit. amerykańska
Numer inw.: 45432
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie




Notka biograficzna:


Zdjęcie Jones, Rees

Jones, Rees

Geraint Jones odbył trzy tury służby wojskowej w Iraku i Afganistanie. Za akcje w Afganistanie otrzymał odznaczenie Naczelnego Dowódcy za Wybitną Odwagę. Po służbie w Afganistanie został wybrany do elitarnego plutonu zwiadu. Po odejściu z wojska ochraniał statki handlowe przed piratami operującymi z Somalii i Nigerii. Krwawy las to jego świetny debiut i obiecujący początek przygód legionisty Corvusa, którego dalsze losy poznamy w powieści Oblężenie.

Źródło: lubimyczytac.pl






Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:


Okładka książki  Buntownik  1Okładka książki  Krwawy las  3Okładka książki  Legion  4Okładka książki  Legion  5Okładka książki  Oblężenie  6Okładka książki  Oblężenie  7




Nowości z działu Historyczna:


Okładka książki  Kawaler de Maison-Rouge  1Okładka książki  Silva rerum II : powieść  2Okładka książki  Silva rerum : powieść  3Okładka książki  O północy w Berlinie  4Okładka książki  Quo vadis  5Okładka książki  Wygnańcy Rzymu  6Okładka książki  Czarne Góry  7Okładka książki  Anegdota  8Okładka książki  Suknia Dejaniry  9Okładka książki  Zbroja światła  12Okładka książki  Złamany półksięzyc : historia rycerska z XV wieku, tworzona wspólnie z Maciejem Jurewiczem  13Okładka książki  Pomruk burzy  15Okładka książki  Egipcjanin Sinuhe : powieść wszech czasów o władzy, śmierci i miłości w cieniu piramid  16Okładka książki  Historia bez cenzury. 7, Ludzie to idioci  17Okładka książki  Wielka ucieczka  18Okładka książki  Kraina Świtu  19Okładka książki  Telegram od Rothschilda : opowieść o spisku  20Okładka książki  Zdrajcy Rzymu  21Okładka książki  Buntownik  22Okładka książki  Bezkrólewie  23Okładka książki  Katedra  24Okładka książki  Bracia  25Okładka książki  Od ujścia Wisły po Morze Czarne . T. 2, Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795). Jakub Wozinski. 26Okładka książki  Powstanie : wielobarwna panorama Wielkopolski czasów Powstania  27Okładka książki  Łączniczka  28Okładka książki  Protektor  29Okładka książki  Morfina  30Okładka książki  Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy  31




Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.





Serie (cykl) Feliks Corvus należy czytać w określonej kolejności:


Kolejność czytania serii/cyklu
Legion Tom 0

Legion


Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. Za Rzym! Za towarzyszy broni! 6 rok n.e. Zbiera się największa armia w pokoleniu, żeby walczyć, zdobywać dla Rzymu nowe ziemie i okrywać się chwałą. Ale nie dotyczy to legionu Corvusa, który ma zostać w forcie w Panonii, dzikiej [...]

Kolejność czytania serii/cyklu
Krwawy las Tom 1
Tom 1

Krwawy las


Krwawy las - opis wydawcy. Za Rzym, za towarzyszy broni! Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji. W 9 r. [...]

Kolejność czytania serii/cyklu
Oblężenie Tom 2
Tom 2

Oblężenie


Oblężenie - opis wydawcy. Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji. Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w [...]

Kolejność czytania serii/cyklu
Zdrajca Tom 3
Tom 3

Zdrajca


Zdrajca - opis wydawcy. Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też [...]

Kolejność czytania serii/cyklu
Buntownik Tom 4
Tom 4

Buntownik


Buntownik - opis wydawcy. Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. Gdy musisz stawić czoło wrogowi, masz tylko dwie możliwości: przyjąć jego warunki albo narzucić mu własne. Plemiona panońskie uległy Rzymowi. Walczą już tylko Dalmaci pod wodzą Batona. W ręku groźnego [...]

Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy