Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy



/ Opac / Strona główna / Detail?PozycjaOpisy=20150901115635086262 / Katalog / Szczegóły pozycji

Polska resocjalizacja i więziennictwo - Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Polska resocjalizacja i więziennictwo : konteksty, praktyki, studia / pod red. Zenona Jasińskiego i Dariusza Widelaka ; Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.
Okładka pozycji Polska resocjalizacja i więziennictwo : konteksty, praktyki, studia

Polska resocjalizacja i więziennictwo : konteksty, praktyki, studia




W historii stosowania środków penalnych od wieków zawsze występowały towarzyszące temu procesowi różnorodne czynniki, warunkujące sposoby postępowania z osobami, wobec których je wykonywano. Można wśród nich wymienić przynajmniej trzy podstawowe, które bez względu na model przyjętego zakresu stosowanej kary, panującego systemu i porządku prawnego zawsze musiały wystąpić: ludzie, miejsce i myśl.

Ludzie, którzy podlegali obowiązującym zasadom, oraz ci, którzy je tworzyli i stosowali. Miejsce, w którym dany środek wykonywano. Obowiązująca myśl, przyjęta następnie w różnorodne ustalenia, panujące normy, kodyfikacje, rozwinięta w zapisane kodeksy, które dotyczyły sposobu wykonania penalnego środka.Publikacja podejmuje zagadnienia penitencjarne, resocjalizacyjne, reedukacyjne i inne nawiązuje do tej tradycji. Jest próbą zamknięcia święta 90-lecia polskiego więziennictwa, którego rozpoczęcie miało miejsce na Opolszczyźnie, ale ma także w zamyśle ukazanie nowych kierunków, jakie powinny towarzyszyć w codziennej resocjalizacyjnej pracy w kolejnej dekadzie.Tom zawiera zagadnienia dotyczące trzech warstw, których prezentację rozpoczęliśmy od obszaru związanego z myślą o nowoczesnych modelach postępowania państwa w zakresie sprawowania karnej polityki wobec swych obywateli, w której to nie modele bezwzględnego izolowania człowieka stają się jej instrumentem. W tej części opracowania starano się udowodnić, że dokonania i naukowe eksploracje mogą przynosić najbardziej pożądane rozwiązania, tak dla samego państwa, jak i jego obywateli, stając się tym samym czynnikiem mającym istotny wpływ na zjawisko ograniczania przestępczości. Ta teoretyczna część ma przygotować czytelnika do pokazania wybranych aspektów współczesnej praktyki penitencjarnej w zakładach karnych, które omawia część druga publikacji.

Zobacz pełny opis
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:pod red. Zenona Jasińskiego i Dariusza Widelaka ; Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.
Seria:Studia i Rozprawy z Pedagogiki Resocjalizacyjnej : t. 2
Hasła:Pedagogika resocjalizacyjna - Polska - od 1989 r.
Więziennictwo - Polska - od 1989 r.
Adres wydawniczy:Opole : Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego, 2009.
Opis fizyczny:298 s. : il. ; 24 cm.
Uwagi:Bibliogr. przy pracach. Tekst częśc. niem., słowac. Streszcz. ang. przy pracach. Spis treści także ang.
Powiązane zestawienia:Pedagogika resocjalizacyjna
Więziennictwo
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii




Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

CzN nr IV
ul Wiktorska 10
tel. 22 845 00 88

Sygnatura: 49.014
Numer inw.: 49014
Dostępność: tylko na miejscu

schowek



Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.





Serie (cykl) Studia i Rozprawy z Pedagogiki Resocjalizacyjnej należy czytać w określonej kolejności:


Kolejność czytania serii/cyklu
Polska resocjalizacja i więziennictwo : konteksty, praktyki, studia Tom 2
Tom 2

Polska resocjalizacja i więziennictwo : konteksty, praktyki, studia


W historii stosowania środków penalnych od wieków zawsze występowały towarzyszące temu procesowi różnorodne czynniki, warunkujące sposoby postępowania z osobami, wobec których je wykonywano. Można wśród nich wymienić przynajmniej trzy podstawowe, które bez względu na model przyjętego zakresu stosowanej kary, panującego systemu i [...]

Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy