Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy



/ Opac / Strona główna / Detail?PozycjaOpisy=20231013112928076072 / Katalog / Szczegóły pozycji

Psychologia tłumu - Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Psychologia tłumu : [Dokument dźwiękowy] / Gustave Le Bon ; przekład Bolesław Kaprocki.
Okładka pozycji Psychologia tłumu : [Dokument dźwiękowy]

Psychologia tłumu : [Dokument dźwiękowy]

Tytuł oryginału: "Psychologie des foules, ".

Autor: Le Bon, Gustave

Notka biograficzna



Słynne dzieło francuskiego socjologa i psychologaLe Bon uważany jest za jednego z ojców psychologii społecznej, jako pierwszy podjął próbę analizy zachowania tłumu ludzkiego. Jego obserwacje zawsze pozostaną aktualne, bo tak, jak nie zmienia się ludzka natura, tak samo nie zmienia się sposób działania tłumu, a przynależność do niego dotyczy każdego z nas, nawet jeśli nie jesteśmy tego

świadomi.Autor analizuje zmienne zachowania, przesadne emocje rządzące tłumem oraz czynniki wpływające na jego podatność na agitacje i wpływy silnych osobowości, które często wynosi do władzy. Wyjaśnia skąd bierze się gotowość tłumu do czynienia rzeczy zarówno okrutnych jak i szlachetnych, podczas kiedy każda jednostka z osobna nie miałaby w sobie na tyle odwagi by przedsięwziąć to samo działanie.Dlaczego moralność tłumu różni się od moralności jednostki? Co to znaczy, że tłum ma wspólną duszę? Jak mówić do tłumu, żeby słuchał i uległ idei, którą chce się w nim zaszczepić? Dlaczego niektóre zbrodnie czy katastrofy poruszają duszę tłumu, a inne przechodzą bez echa? Czy tłum jest w stanie odróżnić fikcję od prawdy?

Zobacz pełny opis
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:Gustave Le Bon ; przekład Bolesław Kaprocki.
Hasła:Tłum
Psychologia społeczna
Masy (socjologia)
Esej
Opracowanie
Adres wydawniczy:Kraków : Aleksandra Media ; Vis-?-vis Etiuda, copyright 2023.
Gatunek:Słynne dzieło francuskiego socjologa i psychologa Le Bon uważany jest za jednego z ojców psychologii społecznej, jako pierwszy podjął próbę analizy zachowania tłumu ludzkiego. Jego obserwacje zawsze pozostaną aktualne, bo tak, jak nie zmienia się ludzka natura, tak samo nie zmienia się sposób działania tłumu, a przynależność do niego dotyczy każdego z nas, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Autor analizuje zmienne zachowania, przesadne emocje rządzące tłumem oraz czynniki wpływające na jego podatność na agitacje i wpływy silnych osobowości, które często wynosi do władzy. Wyjaśnia skąd bierze się gotowość tłumu do czynienia rzeczy zarówno okrutnych jak i szlachetnych, podczas kiedy każda jednostka z osobna nie miałaby w sobie na tyle odwagi by przedsięwziąć to samo działanie. Dlaczego moralność tłumu różni się od moralności jednostki? Co to znaczy, że tłum ma wspólną duszę? Jak mówić do tłumu, żeby słuchał i uległ idei, którą chce się w nim zaszczepić? Dlaczego niektóre zbrodnie czy katastrofy poruszają duszę tłumu, a inne przechodzą bez echa? Czy tłum jest w stanie odróżnić fikcję od prawdy? [bonito.pl].
Nośnik:1 płyta audio (CD-MP3) (5 godz. 8 min) :
Forma gatunek:Audiobooki. Publikacje naukowe.
Dziedzina:Psychologia
Socjologia i społeczeństwo
Wykonawcy:Czyta: Maciej Więckowski.
Wymagania systemowe:Nagranie w formacie mp3.
Adnotacja:Słynne dzieło francuskiego socjologa i psychologa Le Bon uważany jest za jednego z ojców psychologii społecznej, jako pierwszy podjął próbę analizy zachowania tłumu ludzkiego. Jego obserwacje zawsze pozostaną aktualne, bo tak, jak nie zmienia się ludzka natura, tak samo nie zmienia się sposób działania tłumu, a przynależność do niego dotyczy każdego z nas, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Autor analizuje zmienne zachowania, przesadne emocje rządzące tłumem oraz czynniki wpływające na jego podatność na agitacje i wpływy silnych osobowości, które często wynosi do władzy. Wyjaśnia skąd bierze się gotowość tłumu do czynienia rzeczy zarówno okrutnych jak i szlachetnych, podczas kiedy każda jednostka z osobna nie miałaby w sobie na tyle odwagi by przedsięwziąć to samo działanie. Dlaczego moralność tłumu różni się od moralności jednostki? Co to znaczy, że tłum ma wspólną duszę? Jak mówić do tłumu, żeby słuchał i uległ idei, którą chce się w nim zaszczepić? Dlaczego niektóre zbrodnie czy katastrofy poruszają duszę tłumu, a inne przechodzą bez echa? Czy tłum jest w stanie odróżnić fikcję od prawdy? [bonito.pl].
Twórcy:Kaprocki, Bolesław. Tłumaczenie

Więckowski, Maciej. (1982- ). Wykonanie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz




Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. Nr 20
ul. Żuławskiego 4/6
tel. 22 627 42 22

Sygnatura: K.1538
Numer inw.: 1538
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

DWM
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 853 01 71

Sygnatura: K.159.9
Numer inw.: 5001
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

DWM
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 853 01 71

Sygnatura: K.159.9
Numer inw.: 5079
Dostępność: wymagane wcześniejsze uzgodnienie terminu wypożyczenia

schowekzamów




Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:


book





Notka biograficzna:


Zdjęcie Le Bon, Gustave

Le Bon, Gustave

Urodzony w 1841 roku, francuski psycholog i socjolog. Jeden z czołowych twórców psychologii społecznej. Zmarł w 1931 roku.

Źródło: Wikipedia






Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:


Okładka książki  Psychologia rozwoju narodów  1Okładka książki  Psychologia socjalizmu  2Okładka książki  Psychologia tłumu : [Dokument dźwiękowy]  3Okładka książki  Psychologia tłumu  5Okładka książki  Psychologia tłumu  8




Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.




Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy