Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy

#
Czarne historie 7 - Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Czarne historie 7 : [Gra karciana] 50 strasznych opowieści / Holger Bösch ; ilustrator Bernhard Skopnik ; [tłumaczenie z języka niemieckiego].
Okładka pozycji Czarne historie 7 : [Gra karciana] 50 strasznych opowieści

Czarne historie 7 : [Gra karciana] 50 strasznych opowieści

Autor: Bösch, Holger
Czarne historie to zestaw 50 elektryzujących, okropnych, a czasami makabrycznych opowieści, które faktycznie się wydarzyły albo. mogły się wydarzyć. Tak naprawdę jest to gra, w której gracze starają się rozwikłać zagadki, które zostają im przedstawione. Zestaw tworzący Czarne Historie Został zebrany i przygotowany przez Holgera Böscha, który dopilnował, aby w pudełku z grą znalazły się same

najlepsze historie, a wszystkie z nich dało się rozwiązać. Stosowną oprawę graficzną, idealnie pasującą do klimatu Czarnych Historii, stworzył Bernard Skopnik. Cała zabawa polega na tym, że na głos odczytuje się treść przedniej strony karty tak, aby poznali ją wszyscy uczestnicy. Następnie jeden gracz zostaje Mistrzem tajemnic - w związku z tym po cichu musi przeczytać treść znajdującą się na odwrocie karty, dowiadując się jak doszło do zdarzenia, które znają wszyscy. W tym momencie rozpoczyna się najlepsza część - śledztwo! Pozostali gracze wcielają się w role poszukiwaczy i muszą zadawać mistrzowi tajemnic pytania, które pozwolą im wydedukować jak doszło do opisanej sytuacji. Jednak muszą zadawać pytania w taki sposób, aby mistrz tajemnic mógł na nie odpowiedzieć tylko "Tak" lub "Nie"! W tej grze nie ma przegranych, ani wygranych. Wszyscy bawią się wspólnie rozwiązując zagadki, które stawiają przed nimi karty wchodzące w skład zestawu. W pudełku z grą znajduje się 50 kart, a na każdej z nich przedstawiona jest jedna zagadka. Tak, więc uczestnicy zabawy mają 50 tajemnic do rozwiązania, co gwarantuje im długie godziny zabawy. Czarne historie to świetna propozycja na wakacje. Dzięki swym niewielkim rozmiarom można je zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Co niezwykle istotne, Czarne Historie nie są wymagające w odniesieniu do warunków rozgrywki. Tak naprawdę jedynym wymaganiem jest to, aby gracze biorący udział we wspólnym rozwiązywaniu zagadki się słyszeli. Do zabawy nie potrzebują prawie wcale światła (poza tym wymaganym do zapoznania się z treścią karty i rysunkiem będącym jej ilustracją) nie mówiąc o specjalnie przygotowanym miejscu do gry czy stole. Co prawda uznaje się, że w Czarne Historie może bawić się 2-15 osób, jednak tak naprawdę nie ma ograniczonej liczby osób, które mogą wcielić się w rolę poszukiwaczy - pojedynczą czarną historię może rozwiązywać 2 jak 20 osób. Dzięki tym wszystkim cechom partię Czarnych Historii można rozegrać w ogrodzie, na biwaku, przy ognisku, na łódce, w ogrodzie, na plaży. nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.

Zobacz pełny opis
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:Holger Bösch ; ilustrator Bernhard Skopnik ; [tłumaczenie z języka niemieckiego].
Seria:Czarne Historie / G3 : 7
Hasła:Gry i zabawy umysłowe
Gry i zabawy literackie
Adres wydawniczy:Konin : G3, 2014.
Wydanie:Wydanie 24.
Zawartość
pudełka:
1 pudełko ; instrukcja.
Uwagi:Liczba graczy : od 2. Czas gry : 2-222 minuty. Zawartość pudełka: 50 kart z zadaniami, instrukcja. Instrukcja w języku polskim.
Forma gatunek:Gry i zabawki.
Dziedzina:Hobby i czas wolny
Twórcy:Skopnik, Bernhard. Ilustracje

Przeznaczenie:14-99 lat,
14-99 lat,
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Spis treści:

  1. Zawartość:
  2. 50 kart
  3. instrukcja.

Zobacz spis treściSprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

BD nr LIV
ul. Ludowa 4
tel. 22 851 64 24

Sygnatura: G.317
Numer inw.: 317
Dostępność: wypożyczana na 14 dni

schowekzamów
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:


Okładka książki  Czarne historie 7 : [Gra] 50 strasznych opowieści  1
Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.
Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy