Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy

#
Cudowna - Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Cudowna : [Dokument dźwiękowy] / Piotr Nesterowicz.
Okładka pozycji Cudowna : [Dokument dźwiękowy]

Cudowna : [Dokument dźwiękowy]

Autor: Nesterowicz, Piotr

Notka biograficzna
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:Piotr Nesterowicz.
Hasła:1901-2000
1945-1989
Objawienia maryjne
Zabłudów (woj. podlaskie, pow. białostocki, gm. Zabłudów)
Reportaż
Adres wydawniczy:[Piaseczno] : Dowody na Istnienie Wydawnictwo ; Heraclon International - Storybox.pl ; copyright 2022.
Gatunek:Jadwiga miała czternaście lat, gdy ukazała jej się na łące Matka Boska. Był 1965 rok, władze walczyły z ludową religijnością pod hasłem: Kościół do kruchty. Na łąkę przybywali pielgrzymi z całej Polski, a milicja siłą rozganiała nielegalne zgromadzenie. Wierni pili „cudowną” wodę ze źródełka, a sanepid ich przymusowo hospitalizował z powodu podejrzenia duru brzusznego. Wkrótce mieszkańcy Zabłudowa zwątpili w objawienie dziewczynki. Mieli jej za złe, że zabłudowski cud jest za mało cudowny, że nie postawiono na łące kościoła, że w czasie innych objawień Matka Boska powiedziała więcej niż u nich. Dzięki zachowanym raportom SB Piotr Nesterowicz relacjonuje historię „cudu zabłudowskiego” minuta po minucie. Rozmawia również z ponad sześćdziesięcioletnią Jadwigą. Kobieta do dzisiaj powtarza zdanie, które usłyszała od Maryi, gdy miała czternaście lat.
Nośnik:1 płyta audio (CD-MP3) (5 godz. 10 min) :
Ilość płyt: 1
Forma gatunek:Audiobooki. Literatura faktu, eseje, publicystyka.
Dziedzina:Historia
Religia i duchowość
Wykonawcy:Czyta: Agnieszka Postrzygacz.
Adnotacja:Jadwiga miała czternaście lat, gdy ukazała jej się na łące Matka Boska. Był 1965 rok, władze walczyły z ludową religijnością pod hasłem: Kościół do kruchty. Na łąkę przybywali pielgrzymi z całej Polski, a milicja siłą rozganiała nielegalne zgromadzenie. Wierni pili „cudowną” wodę ze źródełka, a sanepid ich przymusowo hospitalizował z powodu podejrzenia duru brzusznego. Wkrótce mieszkańcy Zabłudowa zwątpili w objawienie dziewczynki. Mieli jej za złe, że zabłudowski cud jest za mało cudowny, że nie postawiono na łące kościoła, że w czasie innych objawień Matka Boska powiedziała więcej niż u nich. Dzięki zachowanym raportom SB Piotr Nesterowicz relacjonuje historię „cudu zabłudowskiego” minuta po minucie. Rozmawia również z ponad sześćdziesięcioletnią Jadwigą. Kobieta do dzisiaj powtarza zdanie, które usłyszała od Maryi, gdy miała czternaście lat.
Twórcy:Postrzygacz, Agnieszka. Wykonanie

Dźwięk:MP3
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. Nr 20
ul. Żuławskiego 4/6
tel. 22 627 42 22

Sygnatura: K.2
Numer inw.: 1328
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów
Notka biograficzna:


Zdjęcie Nesterowicz, Piotr

Nesterowicz, Piotr

Piotr Nesterowicz ur. 1971 – doktor nauk ekonomicznych, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Autor esejów, reportaży oraz powieści i opowiadań fantastycznych. W 2015 roku za książkę Cudowna otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego, nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz nominację do Literackiej Nagrody Nike.

Źródło: czarne.com.pl


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:


Okładka książki Cudowna [E-book] 1Okładka książki Cudowna 2Okładka książki Cudowna 3Okładka książki Jeremiasz 4Okładka książki Każdy został człowiekiem 6Okładka książki Niepamięć [E-book ] 7Okładka książki Niepamięć 8Okładka książki Piasek 9
Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.
Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy