Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawybook
book

W 80 dni dookoła świata

Tyt. oryg.: "Tour du monde en quarte-vingt jours ".
Inny tytuł: "W osiemdziesiąt dni dookoła świata ".

Autor: Verne, Jules

   Notka biograficzna  W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne`a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.Książka przedstawia historię ekscentrycznego angielskiego dżentelmena, który zakłada się z kolegami, że możliwe jest okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni. Wyrusza w

tę podróż w towarzystwie swojego żywiołowego służącego, ich śladami podąża zdeterminowany inspektor policji, a od pewnego momentu przyłącza się do nich także pewna piękna dama... Krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie, przygoda goni przygodę, zawrotne tempo akcji trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony.Przedstawiamy tę powieść w całkiem nowym, pełnym tłumaczeniu z języka francuskiego, dokonanym z niezwykłą starannością i dbałością o oddanie atmosfery książki.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Juliusz Verne ; opracowanie Agnieszka Sabak, Miłosz Studziński, Maria Zagnińska ; [ilustracje Jolanta Ludwikowska].
Seria:Lektura z opracowaniem / Greg
Hasła:Verne, Jules (1828-1905)
1801-1900
Podróże dookoła świata
Podróżnicy
Europa
Europa
Hongkong (Chiny)
Indie
Jokohama (Japonia)
Stany Zjednoczone (USA)
Powieść podróżnicza
Literafura francuska
Adres wydawniczy:Kraków : Wydawnictwo Greg, 2021.
Wydanie:Wydanie 4 rozszerzone.
Opis fizyczny:268 stron : ilustracje ; 21 cm.
Uwagi:Tyt. oryg.: "Le tour du monde en quatre-vingts jours". Na stronie tytułowej: Notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie.
Forma gatunek:Książki. Proza. Publikacje dydaktyczne.
Dziedzina:Edukacja i pedagogika
Twórcy:Nawrot, Agnieszka. Oprac.

Studziński, Miłosz. Oprcowanie

Zagnińska, Maria. Opracowanie  

Odbiorcy:Dzieci. 9-13 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

BD nr III
ul. Tuchlińska 2A
tel. 22 843 20 87

Sygnatura: III Prz
Numer inw.: 55097
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie

BD nr XXXIII
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 847 63 43

Sygnatura: Lektury: III
Numer inw.: 61805
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzleć zamówienie


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNotka biograficzna:

book

Verne, Jules

Jules Gabriel Verneur. 8 lutego 1828 w Nantes, zm. 24 marca 1905 w Amiens – francuski pisarz, dramaturg i działacz społeczny. Powszechnie uważany za jednego z protoplastów fantastyki naukowej wraz z Hugo Gernsbackiem i H.G. Wellsem, autor kilkudziesięciu powieści. Od 1870 Kawaler, a od 1892 Oficer Orderu Legii Honorowej. Pisał powieści podróżnicze i fantastycznonaukowe oraz historyczne, geograficzne, kryminalne, a także sztuki teatralne i wiersze.

Źródło: Wikipedia.org
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.