Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy



/ Opac / Strona główna / Detail?PozycjaOpisy=20150901144503030195 / Katalog / Szczegóły pozycji

- Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Społeczności wirtualne a wirtualny obieg pieniądza / Artur Borcuch.
Okładka pozycji Społeczności wirtualne a wirtualny obieg pieniądza

Społeczności wirtualne a wirtualny obieg pieniądza

Autor: Borcuch, Artur




Wśród wielu wyzwań, które stać się mogą udziałem socjologii, na szczególną uwagę zasługuje wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych, a przede wszystkim Internetu na współczesnego człowieka. Nikt nie przewidział rozmiaru zmian społecznych, zwłaszcza na płaszczyźnie relacji międzyludzkich, których katalizatorem stały się właśnie nowe technologie informacyjno-komunikacyjne.

Obecnie, niezbędnymi kompetencjami stały się opanowanie obsługi komputera i Internetu, które można porównać do umiejętności czytania i pisania w poprzednich epokach, a ich brak do ówczesnego analfabetyzmu. Umiejętność poruszania się w środowisku Internetu spowodowała, że możemy się czuć członkami społeczeństwa informacyjnego, w którym zdobywanie, gromadzenie i przesyłanie informacji jest szczególnie istotne. Jednak wchodzenie w głębsze relacje pomiędzy internautami powoduje, że wchodzimy w sferę społeczności wirtualnych.Eksponując czynniki wyznaczające sposoby funkcjonowania w wirtualnym świecie, w książce podjęto próbę odpowiedzi na następujące pytania: Jakie funkcje pełni informacja w społeczeństwie informacyjnym? Czy nowe formy i procesy społeczne determinują zmiany techniczne, czy może jest odwrotnie tzn. zmiany techniczne określają powstanie nowych form i procesów społecznych? Jak trwałe mogą być więzi pomiędzy członkami społeczności wirtualnych?Na czym polega fenomen funkcjonowania społeczności wirtualnych na przykładzie wirtualnego świata Second Life?W publikacji zwrócono również uwagę na istotne aspekty związane z rynkiem finansowym. Z jednej strony wskazano na innowacyjne metody dokonywania płatności, z drugiej natomiast na kwestie związane z wykluczeniem finansowym. W związku z powyższym, w oparciu o zagadnienia społeczeństwa informacyjnego (czy społeczeństwa wiedzy) oraz aspekty ekonomii Internetu podjęto próbę wyróżnienia nowego rodzaju społeczeństwa - społeczeństwa bezgotówkowego.

Zobacz pełny opis
Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:Artur Borcuch.
Hasła:Pieniądz elektroniczny
Społeczeństwo informacyjne
Adres wydawniczy:Warszawa : CeDeWu Wydawnictwa Fachowe, 2009.
Opis fizyczny:214 s. : il. ; 24 cm.
Uwagi:Bibliogr. s. 197-214.
Powiązane zestawienia:Społeczeństwo informacyjne
Pieniądz elektroniczny
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz




Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

CzN nr IV
ul Wiktorska 10
tel. 22 845 00 88

Sygnatura: 49.021
Numer inw.: 49021
Dostępność: tylko na miejscu

schowek




Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:


Okładka książki  Bankowość elektroniczna w Polsce  1Okładka książki  Cyfrowe społeczeństwo w elektronicznej gospodarce  2Okładka książki  Ekonomia designu  3Okładka książki  Globalny system pieniężny  4Okładka książki  Globalny system pieniężny  5Okładka książki  Pieniądz w ekonomii i socjologii  7Okładka książki  Rozwój rynku płatności mobilnych w Polsce : perspektywa konsumentów, dostawców i akceptantów płatności mobilnych  8




Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.




Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy