Przejdź do menu Przejdź do Zawartości strony Przejdź do Stopki
_

Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy

W dniach 18-28 października wszystkie filie Biblioteki na Mokotowie będą zamknięte z powodu wdrażania nowego systemu bibliotecznego Prolib.
Nie będą też działać usługi on-line. Więcej na ten temat tutaj.

Przepraszamy za utrudnienia.

#


Technika opakowań - Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy
Okładka książki Technika opakowań : podstawy, materiały, procesy wytwarzania : praca zbiorowa / pod red. Anne Emblem i Henry`ego Emblem ; przekł. z jęz. ang. pod red. nauk. Ryszarda Cierpiszewskiego.
Okładka pozycji Technika opakowań : podstawy, materiały, procesy wytwarzania : praca zbiorowa

Technika opakowań : podstawy, materiały, procesy wytwarzania : praca zbiorowa

Tyt. oryg.: "Packagign technology : fundamentals, materials and processes".




621.798


Informacje o pozycji
Odpowiedzialność:pod red. Anne Emblem i Henry`ego Emblem ; przekł. z jęz. ang. pod red. nauk. Ryszarda Cierpiszewskiego.
Hasła:Opakowania - technologia
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN SA, cop. 2014.
Opis fizyczny:XXI, [1], 749 s. : il. ; 24 cm.
Uwagi:Bibliogr. przy rozdz. - Indeks.
Powiązane zestawienia:Opakowania
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz
Spis treści:

  1. Niezbędne źródło wiedzy zarówno dla osób z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w branży!
  2. O opakowaniach wiemy, że muszą ładnie wyglądać, bo opakowanie przecież sprzedaje produkt. Tymczasem podstawowa funkcja opakowania to właściwa ochrona znajdującego się w nim produktu, a zapakować trzeba wszystko. Opakowania trzeba produkować wciąż nowe, gdyż są najczęściej jednorazowe. Ich wykorzystywanie wymaga wiedzy pozwalającej współpracować z technologami z poszczególnych segmentów gospodarki, z poligrafami, z fachowcami od logistyki. siążka stanowi kompendium wiedzy na temat opakowalnictwa – zarówno stan aktualny jak i perspektywy rozwoju przemysłu opakowań oraz problemów natury technologicznej i materiałowej. Są w niej omówione:
  3. podstawy opakowalnictwa – aspekty społeczne i przepisy prawne dotyczące opakowań, funkcje opakowań, zagadnienia ochrony środowiska i marketing opakowań;
  4. materiały i komponenty stosowane do produkcji opakowań (szkło, papier, metal) oraz nowoczesne rozwiązania w tej dziedzinie wykorzystujące materiały z tworzyw sztucznych, a także zamknięcia opakowań, kleje do opakowań;
  5. procesy pakowania – maszyny i urządzenia wykorzystywane w procesie pakowania, w tym linie pakujące, oraz zagadnienia projektowania opakowań i techniki druku stosowane w ich produkcji. Opakowalnictwo to różnorodny i bardzo złożony temat, na końcu każdego rozdziału zamieszczono więc odnośniki do dodatkowych źródeł informacji. Książka jest uważana za swoistą „opakowaniową biblię” i ukaże się z inicjatywy i przy współudziale Polskiej Izby Opakowań. Redaktorzy naukowi publikacji, Anne i Henry Emblem, są specjalistami w dziedzinie opakowalnictwa, są członkami Packaging Society będącego częścią Institute of Materials, Minerals and Mining w Londynie.
  6. Zespół autorski stanowią specjaliści zajmujący się poszczególnymi zagadnieniami opisanymi w książce. Są to zarówno pracownicy naukowi, jak i praktycy.

Zobacz spis treści



Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):


(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

CzN nr IV
ul Wiktorska 10
tel. 22 845 00 88

Sygnatura: 53.213
Numer inw.: 53213
Dostępność: tylko na miejscu




Komentarze i rezencje

Recenzje pozycji

Opinię możesz wyrazić po zalogowaniu się na swoje Konto Czytelnika.




Katalog BP Mokotów m.st. Warszawy