Kobieta trzyma w ręku książkę, w tle książki i filiżanki

Spotkania w naszych dyskusyjnych klubach książki bywają emocjonujące. Tematyka zmienia się co miesiąc.

Czytanie i rozmowa – czyż to nie duet idealny? Spotkania klubów książki to nie tylko okazja do wymiany opinii o przeczytanych lekturach, ale również do spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Biblioteka czy czytelnia to doskonałe miejsce ku temu. Na Mokotowie działają dyskusyjne kluby nie tylko dla dorosłych, ale również dla młodszych czytelników. Ich uczestnicy zapewniają, że nawet jeśli nie uda się przeczytać książki w całości i tak warto przyjść na spotkanie. Zresztą nie na każdy klub trzeba przeczytać jakąś konkretną pozycję. Sami zobaczcie i… chodźcie do nas! 

 

Co czytamy w lutym w klubach książki na Mokotowie?

 Zapraszamy do naszych trzech dyskysyjnych klubów książki. Oto lektury, które warto przeczytać przed spotkaniem.

  • BOOKietowy Klub Książki
    13 lutego (czwartek) godz. 17:30-19:00, DCN nr XXI, ul. Bukietowa 4a
    Dla dorosłych. Rozmowa będzie dotyczyć książki „Serce tak białe” Javiera Maríasa.
    Zapisy pod adresem mejlowym: 

Okładka książki "Serce tak białe" Javiera MariasaBohater powieści Juan, młody tłumacz konferencyjny, przeżywa przełomowy i trudny moment w swoim życiu – żeni się. Jego przeczucia, że życie całkowicie mu się zmieni, się sprawdzają, choć zupełnie niespodziewanie splot jego zawodowych umiejętności (wyczulenie na każde słowo, na każdy gest), przypadków związanych z  ślubem i z pracą zawodową, niezwykłym darem wywoływania groteskowych przygód, powoduje, że bohater dowiaduje się o tajemniczej śmierci siostry swej matki i roli, jaką odegrał w tym jego ojciec (zarazem mąż obu sióstr).

 

  • Dyskusyjny Klub Książki na Ludowej
    22 lutego (sobota) godz. 11:00, Wyp. nr 104, ul. Ludowa 4
    Dla dorosłych. Podczas spotkania omawiana będzie książka „Dziwne losy Jane Eyre” Charlotte Brontë.
    Potwierdzenie obecności na spotkaniu prosimy wsyłać mejlem: 

Okładka książki "Dziwne losy Jane Eyre"Gdy „Dziwne losy Jane Eyre” ukazały się po raz pierwszy w 1847 roku, odniosły wielki sukces. Tę powieść zalicza się do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej – harmonijnie łączy melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy. Choć fabuła wydaje się prosta, to budzi wiele emocji. O czym jest? Osierocona dziewczyna podejmuje pracę nauczycielki w posiadłości Edwarda Fairfaxa Rochestera. Zostaje jego narzeczoną, ale Rochester ukrywa przed światem ponury sekret.

 

  • Młody Klub Czytelniczy
    24 lutego (poniedziałek) godz.17:30, BD nr XXX, ul. Melsztyńska 4/10
    Dla dzieci z klas V-VIII. Rozmowa będzie dotyczyć książki Derona R. Hicksa „Przekręt na van Gogha"
    Zapisy: , tel. 22 849 37 98 lub w placówce

Okładka książki "Przekręt na van Gogha"Kryminał dla młodych czytelników. Wielka tajemnica, misterna intryga oraz spora dawka historii sztuki – tę książkę czyta się jak scenariusz trzymającego w napięciu filmu akcji. Jaka jest fabuła? Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. Samotny dwunastoletni chłopak siedzi na ławce. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Nie pamięta kim jest ani jak się tam znalazł. A już na pewno nie ma pojęcia, dlaczego ściga go grupa przestępców… Wie dużo o sztuce i ta wiedza to jedyne, co łączy go z przeszłością – w niej tkwi klucz do rozwiązania zagadki.

 

Spotkania i rozmowy w bibliotekach

Na te spotkania czytelników i miłośników książek nie trzeba nic czytać – wystarczy przyjść, porozmawiać i nawiązać nowe znajomości. Może w trakcie spotkania narodzą się jakieś genialne pomysły? Biblioteka to idealne miejsce, by tak się stało.

 

  • Klub Czytelników Mangi
    8.02.2025 godz. 13:00, MBdDiM, ul. Tyniecka 40a
    Dla osób w wieku 13-18 lat, które chcą poznać innych miłośników japońskiego komiksu i miło spędzić czas. Spotykamy się, by rozmawiać na dowolne tematy związane z mangami i kulturą Japonii.
  • Klub Miłośników Książek i Niebanalnych Pogawędek
    12.02, godz. 14:30, Wyp. nr 125, ul. Czerniakowska 38a
    Dla osób w różnym wieku. Rozmawiamy o książkach, ale nie jest to warunek uczestnictwa w spotkaniu. Zapraszamy do podzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem.