„Krętym Szlakiem Ze Ślimakiem” – Plenerowy Teatr Dla Dzieci
Multimedialna Biblioteka na Tynieckiej zaprasza młodego widza na plenerowy spektakl Teatru Gracholka pt. „Krętym Szlakiem ze Ślimakiem”, który odbędzie w ogródku biblioteki na Tynieckiej 40a lub w jej murach w niepogodę.
Główny bohater Ślimak – Nomad promujący idee: „Bądź wolny!” – wybiera się w podróż, spotykając na swojej drodze bohaterów m.in. takich jak: Płochy Jeż, Strach na wróble, Gołębia pocztowego, Bociana, Srokę. Bohaterowie owi borykają się z problemami XXI w. takimi jak: lęk, używanie elektroniki (która okrada nas z naszej intuicji), kompleksy, niszczenie środowiska naturalnego.
Spektakl realizowany jest w technice lalkowej, przeznaczony dla dzieci od 5 do 105 roku życia – rymowany – okraszony żywiołowymi piosenkami i wierszami – pozwoli młodym widzom dzielić i smutki i radości głównych bohaterów.
Spektakl nie moralizuje – zachęca do zadumy – pokazuje, jak bohaterowie zmieniają swoje spostrzeżenia w trakcie zderzenia z przyjacielską osobą.
scenariusz i reżyseria: Graża Wielgus
scenografia: Gosia Kulik, Graża Wielgus
teksty piosenek: Marek Konopczak.
muzyka: Julia Stein, Graża Wielgus z udziałem Katarzyna Jackowska-Enemuo, Mikołaj Nowicki, Mateusz Rybicki oraz Piotra Rachonia.
Zapraszamy dzieci w wieku 5+ z opiekunami.
Wstęp bezpłatny, bez zapisów.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.
Terminy
- 2025-08-30 17:00