Na grantowym tle z lewej na górze Księżyc w kształcie rogala i kilka gwiazd. Duży budynek symbolicznie przypominające muzeum.

Instytut POLONIKA gości na Tynieckiej podczas Nocy Muzeów!

Rysunkowy bocian w locie mruga jednym okiem.

Spektakl teatralny dla najmłodszych

Logo BiblioRadio Mokotów

Nasz nowy pomysł - co Wy na to?

Gdzie i co pożyczymy w językach obcych:

1 lipca 2019 r. na blisko dwie godziny zawitał do Biblioteki niecodzienny gość – Jej Cesarska Wysokość, księżna Kiko Akishino, żona cesarskiego brata, następcy tronu.

{Play}

Ta książka jest już legendą. Po raz pierwszy ukazała się na rynku wydawniczym w 1949 roku i od razu stała się bestsellerem.

Na obrazie potyczka żuawów śmierci w czasie powstania styczniowego, Zdomeny publicznej

Żuawi – nazywani także Żuawami Śmierci - to oddział powstańczy sformowany w lutym 1863 roku przez Franciszka Rochebrune'a

Na zdjęciu znajdują się trzy pluszowe zabawki przedstawiające kolejno: Tytusa, Profesora T’Alenta i A’Tomka. Tytus ubrany jest w czerwoną koszulkę z białą literą T. Profesor T’Alent ma na sobie okulary oraz biały kitel naukowca. Włosy profesora są zielone i mocno zmierzwione. Widoczny jest też jego szeroki uśmiech. A’Tomek ubrany jest w zieloną koszulkę z białą literą A. Na nosie ma okulary. Również szeroko się uśmiecha. Wszystkie pluszanki trzymają się za ręce. W tle znajduje się kolekcja najróżniejszych książek.

Komiksy o Tytusie, Romku i A’Tomku poznałam w podstawówce...

Myślę, że „Małe życie” Hanyi Yanagihary pozostaje czytadłem, cokolwiek znajduje się na okładce książki, a wydawca umieścił tam hasło: „Najgłośniejsza amerykańska powieść roku”. Wybitnym, uwodzącym, ale czytadłem.