Logo Academica

Nasi czytelnicy mogą już za pośrednictwem terminalu w Czytelni Naukowej nr IV cieszyć się z dostępu do milionów publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej.
 
Academica pozwala na natychmiastowy dostęp do publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dzięki digitalizacji na życzenie czytelnika Biblioteka Narodowa, w czasie nie przekraczającym 4 dni roboczych, dodaje do zbiorów Academiki każdą publikację ze swoich magazynów.
Znajdziemy w jej zasobach najnowsze podręczniki, monografie, lektury szkolne i lektury na olimpiady przedmiotowe, czasopisma naukowe, zbiory POLONY.  Aktualnie jest to dostęp do 3 354 041 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Oferujemy w ten sposób naszym czytelnikom niemal nieograniczony dostęp do wiedzy.


Jak skorzystać z Academica?
 
Należy przyjść do Czytelni z kartą czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów i zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza. Jeśli nie mamy karty otrzymamy ją, po okazaniu dowodu osobistego. Bibliotekarz umożliwi też Państwu dostęp do terminala Academica.
Korzystanie z systemu jest bezpłatne, nie ma jednak możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów
Publikacje chronione prawem autorskim nie mogą być udostępniane w Academica kilku osobom równocześnie. Można je zamówić, jak i wszystkie inne tak, by móc z nich korzystać w dogodnym czasie.