Ułatwienia dostępu
  • 22 845 19 89
  • sekretariat@bpmokotow.waw.pl
  • ul. Wiktorska 10, 02-587 Warszawa

Logotyp Biblioteki z białą nazwą

Dwie osoby prowadzą dyskusję, gestykulujące ręce, jedna osoba trzyma w ręku filiżankę, w tle okno

Jak prowadzić dobre rozmowy? Warsztat, który poprowadzi Shin Mazur, może rzucić nowe światło na powody, dla których dyskusje się nie udają. Kto ciekawy? Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej.

Ogromną częścią relacji są rozmowy – to one nas zbliżają, odkrywają i pozwalają ustalać plany z sukcesem. A co z sytuacjami, gdy tak nie jest? Bo czasami pojawiają się problemy. Można je rozwiązać – przekonuje Shin Mazur z Horyzontalnego Klubu Dyskusyjnego.

Na czym będzie polegał warsztat?

Jak sobie radzić, gdy się nie zgadzamy w fundamentalnych kwestiach lub nie rozumiemy nawzajem? Jak dbać o relacje, gdy w rozmowie robi się trudniej? W miłej i bezpiecznej atmosferze gier i zabaw poćwiczymy mówienie, słuchanie i łączenie punktów widzenia tak, aby zwiększać szansę na porozumienie.

Kim jest Shin Mazur?

Shin Mazur od 2020 roku prowadzi autorskie warsztaty w Horyzontalnym Klubie Dyskusyjnym. Instruktorka wyjaśnia:

Łącząc wiedzę z filozofii, analizy dyskursu i studiów nad deliberacją, szukam w świecie sposobów na to, by pomóc ludziom się porozumiewać. Poprowadziłam ponad 400 godzin warsztatów i ponad 25 spotkań „Speed Debating” (w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Toruniu), gdzie spotykają się nieznajomi sobie ludzie po to, by porozmawiać na ważne tematy w oparciu o moje autorskie zasady debaty. Zorganizowałam pięć Horyzontalnych Obozów Dyskusyjnych, nazywanych przez uczestników „laboratorium demokracji" dzięki bliskiej atmosferze, w której pobudzamy swoje szare komórki do pracy nad lepszym światem.

Co, gdzie, kiedy?

Warsztat udanych dyskusji z Shin Mazur

  • Punkt Biblioteczny na Skwerze Ormiańskim, ul. Powsińska/Okrężna
  • 23 maja (sobota), godz. 11:00-13:00

Warsztat dla dorosłych. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie mejla wpisz udane dyskusje)

Stopka

Logotyp Biblioteki

DYREKCJA

ul. Wiktorska 10

02-587 Warszawa

Biuro czynne:

poniedziałek - piątek

8.00 - 16.00

PUNKTY BIBLIOTECZNE

© 2025 Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy