Katyń – Znaki Zapytania

czn21_katyn_znaki_zapytania-900x
Kategoria
Spotkania z ciekawym człowiekiem
Termin
2025-04-11 18:00
Miejsce
Czytelnia Naukowa nr XXI - ul. Bukietowa 4a, Warszawa
Telefon
E-mail
Prelekcja na temat zbrodni NKWD na polskich jeńcach wojennych.

Czytelnia na Bukietowej zaprasza na spotkanie z ciekawą osobą, Robertem Radzikiem, specjalistą od nie tak odległej historii Polski.

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji zapraszamy do naszej Czytelni na prelekcję na temat zbrodni NKWD na polskich jeńcach wojennych.

Wydaje się, że na temat zbrodni na polskich oficerach dokonanej przez NKWD wiosną 1940 roku, wiemy wszystko… Czy jest to jednak prawda? Kto odkrył pierwszy ponurą tajemnicę „zaginięcia” polskich jeńców? Czy istniał związek między zbrodnią katyńską i śmiercią generała Sikorskiego? O tajemniczych zabójstwach osób, znających prawdę i rewelacjach z amerykańskich archiwów.

O tych i innych zagadkach i wątpliwościach dotyczących zbrodni z 1940 roku opowie Robert Radzik.

Wstęp wolny.


Pomnik w Katyniu. Na sporej rdzawej ścianie wyryte nazwiska ofiar sowieckiej zbrodni. Pośrodku rdzawy krzyż, a przed pomnikiem spora ilość wieńców. W tle zielone drzewa.
Autor: Dennis G. Jarvis

 
 

Terminy

  • 2025-04-11 18:00