„Jakub, Mimmi I Gadające Psy”

mbddim_nocfilm
Kategoria
Inne
Termin
2020-10-10 14:00 - 15:10

Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film „Jakub, Mimmi i gadające psy”, 2019, oparta na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore „Maskackas stasts” (niewydanej jeszcze w Polsce), koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Wstęp wolny, rezerwacja dotyczy dzieci i dorosłych, zapisy on-line na stronie www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń)

Czas trwania: 70 minut

Uwaga! Przed przyjściem na seans należy zapoznać się z poniższymi zasadami uczestnictwa w imprezie:

1. Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do noszenia osłony nosa i ust, ewentualnie przyłbicy oraz do dokonania dezynfekcji rąk środkiem dezynfekcyjnym znajdującym się w dozowniku na korytarzu placówki przy wejściu do budynku.

2. Osoby biorące udział w imprezie wpuszczane są do sali na 10 minut przed wydarzeniem, a po jego zakończeniu zobowiązane są do opuszczenia placówki.

3. Widzom udostępnia się nie więcej niż połowę liczby miejsc na sali.

4. Z chwilą rozpoczęcia imprezy sala kinowo-teatralna będzie zamknięta.

5. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania pokarmów i napojów.

6. Publiczność usytuowana w odległości minimum 2 metrów od sceny/artystów.

7. Biblioteka wietrzy i wentyluje salę przed, w trakcie i po każdym dniu imprezy.

8. Biblioteka zobowiązana jest odebrać od wszystkich Uczestników imprezy Oświadczenie, w którym uczestnik oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Biblioteka będzie przechowywać Oświadczenie przez okres 14 dni od imprezy na wypadek wystąpienia ewentualnego zakażenia na terenie Biblioteki.

 
 

Terminy

  • 2020-10-10 14:00 - 15:10