Noc Bibliotek Na Tynieckiej

mbddim_noc_program
Kategoria
Inne
Termin
2020-10-10 14:00 - 21:30

VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”. Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI będzie czynna od 14.00 do 21.00. Wśród aktywności, które będą miały miejsce na Tynieckiej odbędzie się Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek!

Harmonogram:

14.00 – Kino familijne „Jakub, Mimmi i gadające psy”, reżyseria: Edmunds Jansons.

To produkcja nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Film otrzymał Kwiat Paproci Jury Dziennikarzy na 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci.

17.00 – Spotkanie autorskie z Wojciechem Mikołuszko o książce „Wojtek”.

Razem z pisarzem Wojciechem Mikołuszko, porozmawiamy o historii powstania książki „Wojtek”, zastanowimy się dlaczego bociany są tak ważne w naszej kulturze i tradycji. Wspólnie z przyrodnikiem poznamy zachowania i przyzwyczajenia ptaków, zastanowimy się dlaczego zawsze witamy je z radością i ze smutkiem obserwujemy ich przygotowania do odlotu. Książka „Wojtek” została uhonorowana Nagrodą Literacką m.st. Warszawy w kategorii Literatura dziecięca.

19.00 – Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek z udziałem zaproszonych gości.

Inauguracja tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek ponownie na Tynieckiej! 10 października z udziałem zaproszonych gości: artystów, aktorów, pisarzy będziemy zachęcać do odwiedzania lokalnych bibliotek. Przeczytamy wiersz „Psikusy” Doroty Masłowskiej, przeczytamy a może nawet zaśpiewamy hymn „Klimat na czytanie” autorstwa Jacka Cygana! Na scenie wystąpi Janusz Prusinowski z projektem muzycznym „Kołysała mama smoka”. Prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk i Maciej Orłoś. Uwaga! Wydarzenie odbędzie się on-line/streaming na kanale Facebook.

20.30 – Rodzinne zwiedzanie Mokotowa z przewodnikiem „Nocni detektywi”.

W Noc Bibliotek zapraszamy do szukania "klimatu na czytanie" w przestrzeni Mokotowa. Wyruszymy spod biblioteki na spacer klimatycznymi uliczkami naszej dzielnicy. Będzie okazja do pospacerowania z przewodnikiem i do rozwiązania zagadki detektywistycznej. Spacer poprowadzi Weronika Kołacz – polonistka, edukatorka i przewodniczka po Warszawie.

Wystawy:

Wyszywane obrazy Małgorzaty Dmitruk do książki Wojciecha Mikołuszki pt. „Wojtek”

„Oto jest M. Šašek” - wystawa okładek oraz ilustracji czeskiego ilustratora i autora książek dla dzieci wydanych w Polsce przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Jak się zapisać? Na spotkanie autorskie, kino i spacer obowiązują zapisy przez stronę www.mbddim.pl Inauguracja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się on-line na kanale Facebook. Zapraszamy!

Przypominamy, że podczas przebywania w bibliotece należy przestrzegać zasad sanitarnych związanych z epidemią wirusa SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19.

 
 

Terminy

  • 2020-10-10 14:00 - 21:30