Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy




book
bookbook

Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących

Tytuł oryginału : "Starting out with programming logic and design ".

Autor: Gaddis, Tony.




Programowanie to nie tylko umiejętność pisania kodu oraz organizowania go w funkcje, procedury i moduły. Nawet najbardziej finezyjne języki i najnowocześniejsze paradygmaty programowania nie zapewnią sukcesu, jeśli projekt aplikacji jest nieprzemyślany, a jej logice brakuje... logiki. Z drugiej strony poświęcenie odrobiny czasu na stworzenie dobrego projektu sprawi, że praca nad pisaniem kodu będzie łatwiejsza, sama aplikacja

będzie pracować lepiej i bardziej niezawodnie, a późniejsze modyfikacje i rozwój oprogramowania przysporzą mniej problemów.Jeśli planujesz napisać swoją pierwszą aplikację, sięgnij po tę książkę. Aby zrozumieć zawartą w niej treść, nie trzeba znać żadnego języka programowania. Pokazano tu, jak działają programy i jak można z ich wykorzystaniem rozwiązywać konkretne zadania. Wiedza o zasadach projektowania jest przekazywana za pomocą pseudokodu i schematów blokowych. Omówiono zarówno podstawowe zagadnienia, takie jak typy danych, zmienne, funkcje, jak i nieco bardziej zaawansowane: programowanie obiektowe, tworzenie graficznych interfejsów użytkownika i pisanie programów sterowanych zdarzeniami. W tym wydaniu książki wprowadzono wiele poprawek i uzupełnień, dotyczących między innymi języków Java, Python i C++ oraz programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Tony Gaddis ; tłumaczenie Wojciech Moch z wykorzystaniem fragmentów książki "Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie IV" w tłumaczeniu Krzysztofa Braunera.
Seria:Owoce progamowania
Hasła:Komputery - programowanie
Adres wydawniczy:Gliwice : Helion, 2020.
Wydanie:Wydanie V.
Opis fizyczny:820 stron : ilustracje ; 25 cm.
Uwagi:Indeks.
Twórcy:Brauner, Krzysztof. Tłumacz

Moch, Wojciech. Tłumacz

Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

DWM
Aleje Niepodległości 19
tel. 22 853 01 71

Sygnatura: 2474
Numer inw.: 2474
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.