Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawy
book
book

Chłopiec, który przeżył Auschwitz. Historia prawdziwa

Autor: Wandzel, Tomasz

   Notka biograficzna  Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.Grisza ma 5 lat, gdy razem z mamą, babcią i rodzeństwem trafia z Białorusi do Auschwitz. Kilka miesięcy później śmierć zabiera mu tych, których kocha. Chłopiec zostaje sam w miejscu, gdzie ludzkie życie nic nie znaczy, i zapamiętuje wszystko, co dzieje się w tym piekle na ziemi. Ma zapalenie płuc, dwa razy jest "pacjentem" doktora Mengele, a mimo to udaje mu się przeżyć

i doczekać wyzwolenia. Po wojnie tuła się po różnych domach dziecka, szukając swego miejsca na ziemi. Obozowe przeżycia są tak traumatyczne, że dopiero w 1963 roku decyduje się opowiedzieć swoją historię kustoszowi muzeum w Auschwitz.Chłopiec, który przeżył Auschwitz to obraz obozu widziany oczami małego dziecka, które zapamiętało to, co niektórzy woleli by wymazać z pamięci.(Lubimyczytać.pl)

Zobacz pełny opis

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. Nr 63
ul. Bytnara 27
tel. 22 844 86 81

Sygnatura: 821-3 Lit. polska
Numer inw.: 73157
Dostępność: wypożyczana na 14 dni

schowekzamów

Wyp nr 140
ul. Mozarta 1 (V piętro)
tel. 22 847 77 31

Sygnatura: IV
Numer inw.: 12243
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 084685
do dnia: 2021-08-16
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Notka biograficzna:

book

Wandzel, Tomasz

Tomasz Wandzel – polski pisarz, turysta, radny. Wyróżniony w kategorii Media/ Wydawnictwa w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. Jego debiutancka powieść „Dom w chmurach” powstała w całości w pociągu na trasie Prabuty gdzie mieszka – Sopot gdzie pracował w firmie ubezpieczeniowej. Pisanie jest jego pasją, nie zawodem, i wzięło się z przypadku. Zawodowo pracuje zdalnie jako administrator sklepów internetowych. Wzrok stracił w wyniku postępującej jaskry w wieku 23 lat.

Źródło: niepelnosprawni.pl
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.