Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawybook
book

Letnia akademia uczuć. 2, Pięć najważniejszych słów

Autor: Kowalewska, Hanna

   Notka biograficzna  Powieść Pięć najważniejszych słów to druga część wydanej w 2000 roku Letniej akademii uczuć. Akcja pierwszej części pt.Anna i wodorosty dzieje się nad Morzem Czarnym, gdzie grupa licealistów przez kilkanaście słonecznych dni poznaje uroki lata w Bułgarii oraz przeżywa ciekawe przygody i perypetie uczuciowe.
Letnia akademia uczuć 2 zaczyna się parę dni po

powrocie z obozu, w skąpanej w deszczu Warszawie, w chwili, gdy bohaterowie wypełnieni są jeszcze wspomnieniami z wakacyjnej wyprawy i z trudem przystosowują się do chmur, zimna, a przede wszystkim do innego, nudniejszego życia pod kontrolą rodziców.
Ale czy na pewno to lato nie ma im nic do zaoferowania? I co z uczuciami, które zrodziły się w Bułgarii? Czy Bogdan odnajdzie Annę? Czy związek Agi i Marcina przetrwa? Jakie tajemnice skrywa Wiesio? Czym zaskoczą Sara i Alan...? Znani i nowi bohaterowie, niespodziewane wydarzenia i nowe uczucia. Doskonała książka na każdą porę roku.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Hanna Kowalewska.
Hasła:Powieść młodzieżowa polska - 21 w.
Adres wydawniczy:Poznań : Zysk i S-ka, cop. 2015.
Opis fizyczny:420 s., [2] ; 21 cm.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 68
Aleje Niepodległości 82
tel. 22 844 70 59

Sygnatura: 821-3 Lit. polska
Numer inw.: 53218
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

MBdDiM nr XXXI
ul. Tyniecka 40a
tel. 22 646 46 49

Sygnatura: IV
Numer inw.: 10801
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Notka biograficzna:

book

Kowalewska, Hanna

Hanna Kowalewska – poetka, prozatorka, autorka dramatów, słuchowisk i scenariuszy filmowych. Ukończyła filologię polską na UMCS w Lublinie i Studium Scenariuszowe w łódzkiej PWSFTviT. Jej książka książka “Tego lata, w Zawrociu” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na powieść polską zorganizowanym przez Zysk – S-ka Wydawnictwo i “Świat Książki”, stając się bestsellerem 1998 roku. Została też przetłumaczona na język niemiecki i włoski. Kontynuacje tej powieści to: “Góra śpiących węży” 2001, “Maska Arlekina” 2006, “Inna wersja życia” 2010, [>>]
Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.