Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy MOKOTÓW m.st. Warszawybook
book

Café Auschwitz

Autor: Brauns, Dirk
Café Auschwitz nie znalazło wydawcy w kraju autora. Z jakiego powodu? Sam fakt, że sensacyjnie napisana, niemiecka książka ukazała się najpierw w polskim tłumaczeniu, jest bez precedensu.

Wartka, trzymająca w napięciu akcja powieści niemieckiego pisarza średniego pokolenia Dirka Braunsa dzieje się współcześnie w Polsce i w Niemczech. Urodzony w NRD młody nauczyciel niemieckiego i historii w

niemieckiej szkole w Warszawie ( porte-parole autora ) staje się świadkiem wspomnień, powiernikiem i wykonawcą zaskakującej ostatniej woli przypadkowo poznanego Janusza, byłego więźnia KL Auschwitz. Ich spotkanie w warszawskiej kawiarni staje się punktem wyjścia dla ciągu wydarzeń obfitujących w zaskakujące i nagłe zwroty akcji.
Bez koturnów i śladów "kiczu pojednania" autor dzięki swej szczerości, autoironii oraz świadomości własnych ograniczeń odpiera pokusę stawiania jednoznacznych ocen i wniosków.
Jest to książka również o dzisiejszej Polsce, pokazanej w taki sposób, że już pierwsza strona nie pozwala się oderwać od lektury i zmusza do czytania następnej, i następnej, i następnej. Dla czytelnika polskiego szczególną atrakcją jest możliwość spojrzenia na naszą polską rzeczywistość okiem przedstawiciela kraju sąsiedniego, niby bliskiego, a jakże często odległego o całe galaktyki...

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Dirk Brauns ; [przekł. z niem. Wojciech Włoskowicz].
Hasła:Powieść niemiecka - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Akcent, 2013.
Opis fizyczny:278, [2] s. ; 22 cm.
Powiązane zestawienia:Powieść o tematyce społecznej
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp nr 108
ul. Puławska 119
tel. 22 843 16 85

Sygnatura: 821-3 Lit. niemiecka
Numer inw.: 38034
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek0

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.