&Quot;Pettson I Findus – Mały Kłopot, Wielka Przyjaźń&Quot; - Dostęp Do Projekcji Online Dla Czytelników Biblioteki

mbddim_Pettson_i_Findus__may_kopot_wielka_przyja
Kategoria
Inne
Termin
2020-11-27 00:00

Ponieważ już od dłuższego czasu nie możemy spotkać się na "Filmowym piątku na Tynieckiej", dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Filmowy piątek przenosi się do waszych domów. Czas nadrobić zaległości! Wybrane filmy prezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Kino dzieci będzie można bezpłatnie obejrzeć w warunkach domowych.

Seanse zaplanowaliśmy na 13, 27 listopada i 4 grudnia!

Będziemy mieć do przekazania czytelnikom link z kodem dostępu, który pozwoli na bezpłatne obejrzenie filmu online.

27 listopada zapraszamy na seans filmu „Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń” (kat. wiek. 4+). Data rozpoczęcia rejestracji: 23 listopada, zapisy pod adresem: , w wiadomości prosimy o podanie numeru karty bibliotecznej. Liczba linków do projekcji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

O filmie:

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody!

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Ten uroczy obraz więzi człowieka ze zwierzęciem został zrealizowany w mieszanej technice – to film aktorski z elementami animacji.

Reżyseria: Ali Samadi Ahadi, Kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014, Wersja językowa: lektor, Kategoria wiekowa: 4+

ZAPRASZAMY!!!

 
 

Terminy

  • 2020-11-27 00:00