Złoty ptak. Baśnie perskie

Kategoria
Spotkania autorskie
Termin
2019-03-23 11:00
Miejsce
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI - ul. Tyniecka 40a Warszawa
Telefon
22 646 46 49
E-mail
Strona WWW
Załącznik

Na skraju lasu stał dom, w którym mieszkała staruszka z mężem. Dom był w ruinie, a oni ledwo wiązali koniec z końcem. Byli nieszczęśliwi, chodzili spać głodni i przeklinali swój los. Aby przeżyć, zastawiali sidła, a zdobycz zanosili na targ. Pewnego razu w sidła złapał się złoty ptak.

- Zlitujcie się nade mną – prosił. – Puśćcie mnie, a dam wam wszystko, czego pragniecie.

A gdy zwrócili mu wolność, powiedział:

- Chodźcie za mną.


Chcecie się dowiedzieć, dokąd ich zaprowadził? Tak? No to w drogę!


Albert Kwiatkowski, Agnieszka Kaim, Mateusz Szemraj zapraszają dzieci powyżej 7 roku życia do wysłuchania opowieści o Złotym ptaku.


Uwaga! Po spotkaniu będzie można zakupić książkę „Złoty ptak. Baśnie perskie” (Wydawnictwo Media Rodzina) w wyborze, tłumaczeniu / adaptacji i opracowaniu Alberta Kwiatkowskiego.


Kolejna pozycja w serii Baśnie świata. Współczesny Iran jest krajem wieloetnicznym, w którym ludzie mówią kilkunastoma językami i wieloma dialektami. Prezentowane w tym zbiorze teksty zostały wydane po persku, lecz pochodzą z różnych regionów kraju. Są wśród nich baśnie Persów, Kurdów, Lurów, Bachtiarów, Turkmenów, Arabów oraz zamieszkujących dzisiejszy Afganistan Tadżyków i Hazarów. Oprócz mniej lub bardziej typowych baśni w zbiorze tym znajdziemy też legendy, przypowieści, anegdoty i podania (nota wydawcy).

Rejestracja rusza 11 marca.


Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line

WIĘCEJ INFORMACJI


 
 

Terminy

  • 2019-03-23 11:00