Dziś w cyklu "Nasze planszówki" zaprezentujemy Wam gry, które idealnie nadają się na nadchodzący majowy weekend!


Witajcie,
dziś w cyklu "Nasze planszówki" zaprezentujemy Wam gry, które idealnie nadają się na nadchodzący majowy weekend! Wybraliśmy gry, które bez problemu zapakujecie do plecaka czy walizki, a ich rozłożenie na trawie, w pociągu czy samochodzie podczas podróży nie sprawi Wam najmniejszego kłopotu !


"Quiz- przyroda i geografia Polski" - to gra dla dzieci od 10 lat, uczestnicy biorą udział w emocjonującej rozgrywce a jednocześnie zdobywają wiele ciekawych informacji na temat geografi i przyrody Polski. Nauka wcale nie musi być nudna!


"Super quiz piłka nożna" - to gra dla miłośników tej dyscypliny sportu, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się wielu fascynujących ciekawostek o swoich piłkarskich idolach!


"Pędzące żólwie. Wyścig do sałaty." - to moja ulubiona gra :P Duża dawka śmiechu podczas wyścigu gwarantowana! Celem tej gry jest doprowadzenie swojego żółwia do sałaty, jeżeli podczas gry kilka żółwi spotka się na tym samy polu, wskakują jeden na drugiego z nadzieją, że uda im się pokonać część trasy na skorupie innego żółwia.
UWAGA! Podczas gry żaden z graczy nie wie, jakiego koloru żółwie należą do przeciwnika!


Zestaw 3 fajnych gier karcianych to kolejna propozycja.
"Klambury dla dzieci" to zawierająca proste hasła, które zna każdy 4 latek. "Dzieci kontra rodzice. Dobre maniery." oraz Dzieci kontra rodzice. Polskie zwyczaje." - to gry z pytaniami dla dzieci od 7 lat. Drużyny zadają sobie nawzajem pytania, wygrywa ta drużyna, osoba, która po skończeniu gry zebrała nawięcej kart.


Times's Up! - to gra o identycznyc zasadach jak w kalamburach, z tą różnicą, że na kartach znajdziemy imiona i nazwiska sławnych osób. Gra dla dzieci powyżej 12 lat.


Teraz coś dla fanów serialu Ojciec Mateusz

"Ojciec Mateusz. Tajemnicze zagadki Sandomierza."- podczas tej gry gracze wcielają się w role detektywów, którzy wspierani przez tytułowego bohatera zbierają poszlaki i różne przedmioty, które pomogą im udaremnić poczynia przestępców.


Goki to gra logiczna dla dwóch osób gdzie zadaniem jest odgadnięcie 4 ukrytych kolorów- kolorowego kodu przeciwnika!


"Chińczyka" chyba nie trzeba przedstawiać.


Na sam koniec mamy dla Was najmniejsze z najmniejszych gier ale jakże wciągające...

Autor: Czytelnia Naukowa nr IV

Link do posta: KLIK


Planszówki na majówkę 1

Planszówki na majówkę 2

Planszówki na majówkę 3