W jasnym niebie przebywam

Kategoria
Spotkania autorskie
Termin
2019-05-15 17:00
Miejsce
Multimedialna Biblioteka nr XXXI - ul. Tyniecka 40a, Warszawa
Telefon
22 646 46 49
E-mail
Strona WWW
Załącznik

''W jasnym niebie przebywam'', to film Darii Galant o sile życiowej płynącej z folkloru ludowego, pasji i energii płynącej ze wspólnego przebywania.
Badaczka literatury i krytyk dr hab. Agnieszka Kuniczuk- Trzcinowicz po premierze filmu w lutym 2019 r napisała: ''Reżyserka stworzyła piękną lekcję: młodzi ludzie, uczestniczący w zajęciach osadzonych we współczesności (lekcje teatru konnego) biorą także udział w spotkaniach z członkami zespołu ludowego. Obserwują, jak dorośli, dojrzali ludzie próbują ocalić od zapomnienia dawne tańce, muzykę, stroje (...). Młodzież dostrzega, że człowiek ma moc ocalającą...musi tylko chcieć. Ten wymiar uwiarygodniony jest przez nieprzeciętne zdjęcia(..). Film ma spokojną i poetycką narrację. Reprezentuje kino autorskie na wysokim poziomie artystycznym i filozoficznym''.


Daria Galant - powieściopisarka, dramatopisarka, reżyser. Tworzy literaturę obyczajową, sensacyjną, psychologiczną, poetycką o wątkach fantastycznych. Jest autorką filmów dokumentalnych, artystycznych i kontemplacyjnych.
W jej twórczości często pojawia się zagadnienie ''wewnętrznego dziecka'', które jest też podstawą jej autorskiej metody zaklinania koni Holy Equus (HEQ) – metody kontaktów człowieka z końmi.
Jest znawczynią psychiki koni i ich wielką miłośniczką.


''W jasnym niebie przebywam'', rok produkcji: 2019, produkcja: Pracownia Filmu i Literatury Instytutu DG, czas trwania: 55 min.


Wstęp wolny

WIĘCEJ INFORMACJI


 
 

Terminy

  • 2019-05-15 17:00